Hlavní stránka arrow Tajemno 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Tajemno
Templáři v našich krajích ... (1.)
Přečteno: 4087

Odkud přišli templáři k nám, či spíše, kde přijal na sebe kříž některý český pán nebo rytíř se nenalezli žádné věrohodné záznamy. Nejeví se reálným, že by se tak stalo přímo ze Svaté země, která v té době byla poznamenána aktivitou římskoněmeckého císaře Fridricha II. Ten již byl v té době po návratu z míst zmítaných nejen boji se Seldžuky a Ajúbovci, ale i s křesťanskými vládci křižáckých zemí. Sám císař byl v klatbě, které byl zbaven až roku 1230. Byl sice ověnčen aureolou osvoboditele Jerusaléma, i když toho nedosáhl bojem, ale obratnou diplomacií, ale nenáviděn francouzskými králi a palestinskými barony.

Celý článek...
 
Působení keltského kříže - patentováno!
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4040

mechanizmus_k.jpgV roce 1997 udělal Crichton Miller ohromující objev, který navždy změní naše pojetí historické a náboženské minulosti. Crichtonovo zázemí a životní zkušenosti hrají hlavní důležitou roli v tomto odhalení: je zkušeným jachtařem a navigátorem se zájmem o dávnou historii a náboženství.
Prostřednictvím intenzivního výzkumu se zamýšlí nad tím, že současný systém náboženských vyznání a vědy byl zděděn od starověkých námořníků, kteří se v prehistorických dobách plavili po oceánech světa. Dále uvažuje o tom, že náhlý konec poslední doby ledové, před 12 500 let, byl dílem potopy, která zničila velkou část flóry a fauny Země. Nejpravděpodobněji tuto kataklyzmatickou událost přežili lidé, kteří byli na moři.

 

Celý článek...
 
ČERNÁ MADONA A JEJÍ PŮVOD
Vložil: Gepe   
Přečteno: 28643

Pro většinu křesťanů je Panna Marie Nebeskou Matkou pro všechny lidi. Jako dobrá matka se snaží vyhovět všem potřebám svých dětí. Obzvláště jako tajemná „Černá madona“ dovolí lidem vytvářet jejich naděje, touhy a potřeby.

 

Kdo je Černá madona a proč je černá?

 

Celý článek...
 
DOBRÝ POMOCNÍK DO SVĚTA LIDÍ - KOULE
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2907

Co si vybavíte, když se řekne koule?
Odborníci o tomto tvaru mají zcela jasno.

Koule je prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, jejichž vzdálenost od zadaného bodu (středu) je rovna nebo menší než zadaný poloměr. Body, jejichž vzdálenost je právě rovna poloměru, tvoří povrch koule, tzv. kulovou plochu (také označovanou jako sféru nebo sférickou plochu). Pojmy koule a sféry se tedy v matematice obvykle rozlišují, na rozdíl od běžné řeči.

 

Celý článek...
 
PODIVNÝ SKALNÍ ÚTVAR - Mimozemšťani nebo příroda?
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4384

Jednou magazín Viewzone uveřejnil příběh o podivné skalní stěně, která byla vyfotografována v Oklahomě. S celým příběhem se můžete seznámit právě teď. Stěna byla později zahrabána, když po zájmu veřejnosti a pečlivém zkoumání byl učiněn závěr, že by to mohl být důkaz minulé civilizace v Americe.

Celý článek...
 
Svatováclavská koruna pod jiným pohledem
Přečteno: 7196

koruna.jpg Svatováclavská koruna je z našich korunovačních klenotů jediná, která pochází z dob Karla IV. Byla vyrobena v r.1346 italskými mistry, kteří jí navrhli tvar a hlavně vybrali kameny a jejich rozmístění podle předem připraveného kódu, který měl osobě, která tuto korunu bude nosit na hlavě, usnadnit tzv. rozšířeného vědomí. Karel IV. o vzniku této nové koruny uvažoval již v r. 1341 - až nastoupí na trůn, nechá se touto novou korunou zasvěcenou prvnímu patronovi země sv. Václavovi korunovat.

Celý článek...
 
Tajemné varování posádky raketoplánu CHALLENGER
Přečteno: 4031

Všichni jste zajisté slyšeli o americkém raketoplánu CHALLENGER.V průběhu let se dovídáme stále nová fakta i okolnosti, které předcházely tragické katastrofě této vesmírné lodi z roku 1986. Jsou to fakta zvláštního až mimozemského charakteru, která byla po dlouhou dobu pečlivě zatajována. Jde především o tři osoby ze sedmičlenné posádky, kteří v době před startem měli podivná "snová" setkání s nějakou zvláštní duchovní bytostí, jež je varovala a nabádala, aby svoji účast na vesmírné misi odvolali. Bohužel, nikdo z nich neposlechl. Jejich příbuzní pozůstalí přitom mají skutečné důkazy o tomto podivném varování.

Celý článek...
 
Pohled do tajů jezera LOCH NESS
Přečteno: 2878
lochness2.jpg Skotský folklór je plný příběhů o podivuhodných tvorech, žijících v řekách a temných jezerech. Často se v nich vyskytuje kelpie (vodní koník), které vábí neopatrné pocestné do hlubin jezer. Ale nejznámější je pověst o Lochnesské příšeře, neboli Nessie.

 

Celý článek...
 
Kdo jsou Templáři - video dokument / AJ /
Přečteno: 3226

Řád templářských rytířů byl založen francouzskými šlechtici roku 1119. Jeho název (Milites Templi či Fratres militiae Templi) byl odvozen z umístění nejstaršího sídla v Jeruzalémě poblíž Šalamounova chrámu Templu. Hlavním posláním templáŕů se stala svatá válka - ochrana poutních míst ve Svaté zemi, boj proti nevěřícím. Templáři se nebáli nebezpečím a neváhali zemřít pro svou věc, pohrdající smrtí. Templáři vždy přijali boj, ať byl proti jakékoliv přesile, nikdy nesměli žádat vítěze o milost a dávat žádné výkupné. Nesměli dokonce ani nemohli přestoupit do jiného rytířského řádu.Přinášíme Vám video dokument - je v anglické verzi,přesto věřím,že se Vám bude líbit..

Celý článek...
 
CAMILLE FLAMMARION – MUŽ VESMÍRU
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4086

S tímto pánem jsem se „setkal“ v dětství díky knihám, které měl děda pečlivě uloženy ve své knihovně. Tyto knihy (a nebylo jich málo) dědovi dodával jeho přítel, osobní žák Camille Flammariona – astronom a fyzik pan Karel Hujer, který pocházel z malého městečka v Jizerských horách - Železného Brodu stejně tak jako děda. Většinu svého života prožil v USA, kde přednášel na universitách v Chicagu, Michiganu a Chattanooga .

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 56 z 56
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.