Hlavní stránka arrow Společnost 20 březen 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Společnost
Ten nešťastný rozum
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2180

   Raz mi jeden materialista položil otázku, že kde sa to vlastne nachádza ten Stvoriteľ, keď všetci veriaci svorne tvrdia, že predsa hore. Hovorí sa to však v Európe, ale vravia to i protinožci v Austrálii, pre ktorých je hore vlastne dole.

Celý článek...
 
Konspirační teorie. Kdo je tady prostoduchý?
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4990
barto.jpg

„Všechno se rozplývalo v mlze. Minulost byla vymazána, vymazání bylo zapomenuto, lež se stala pravdou. Jedinkrát v životě měl v rukou – po události, to bylo důležité – konkrétní, neomylný důkaz falzifikace. Držel ho v prstech půl minuty.“
(George Orwell: 1984)

Celý článek...
 
Kymatica a pohled Antonína Baudyše jr.
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4554

Benjamin Stewart je mladý hyperinteligentní muž lehce neurotického vzezření, kterému se však podařilo něco zcela zásadního. Propojit nejnovější poznatky ze světa evoluční biologie, psychologie, náboženství a sociologie do logického dokumentu. Pojmenoval jej podle myšlenky filozofa Pete Petersona "Kymatica". Než budu pokračovat v komenáři Kymaticy, dovolte mi ale malé vrácení se. 

Celý článek...
 
Ledy praskaji III.
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4466

A máme to tady. Špatné věci dojíždějí na konec svého scénáře, jen zatím nevíme, zda je to skutečně začátek věcí dobrých. Asi to záleží na nás, co vytvoříme, co je v nás, kdo doopravdy jsme. Nemáme se čeho bát, každá společnost prochází proměnami. Ty proměny neřídí druzí, ty proměny zrcadlí to, k čemu jsme vnitřně vyzráli.

Celý článek...
 
14 znamení - kolaps moderního světa již začal
Vložil: Gepe   
Přečteno: 21107

Mnoho lidí věří, že svět, jak ho známe, skončí 23. prosince 2012. Tvrdím, že to je nesmysl. Daleko pravdivější je, že konec světa, jak ho známe, již začal. Přičemž to neznamená konec světa, ale uzavření jedné éry a počátek nové. Jedná se o přechod mezi věky. Tento konkrétní přechod nicméně slibuje, že to bude nejbouřlivější a nejnáročnější přechod, jakému kdy lidstvo čelilo.

Celý článek...
 
Kvalita, nikoli kvantita
Vložil: Gepe   
Přečteno: 3720

Pohled od našich sousedů

„Příroda nezná žerty. Je vždycky pravdivá, vždycky vážná, vždy přísná.Má vždycky pravdu, chyb a omylů se dopouštějí vždy lidé."  

Johann Wolfgang von Goethe

V Putinově Rusku byly zřizovány „rozmnožovací tábory", v nichž se mladí mají postarat, aby každý rok nebylo Rusů o 750 000 méně.

Celý článek...
 
Dojné krávy
Vložil: Gepe   
Přečteno: 3282

marek_smile_small_green_orn.jpg

Občané jsou státem vnímáni jako dojné krávy, které musí odvádět část výsledků své práce v podobě daní, napsal komentátor Ladislav Henek (HN 17. 12. 2010), a jeho esej, Člověk už je natolik spoután státem, že nemůže žít vlastní život“ mne nadchl. Konečně to někdo napsal naplno, se všemi důsledky, a tak, aby to pochopil i ten, kdo už čte jen titulky v programu televizí. 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Wolf G. Messing a jasnovidectví
Přečteno: 10383

messing.png
Messing se narodil v září 1899 v židovském městečku poblíž Varšavy. Už jako chlapec veřejně předváděl své jasnovidecké schopnosti. Byl to Sovětský Nostradamus, přesně předpověděl konec 2. světové války i Hitlerův konec. Dokázal na Stalinův rozkaz i vyloupit banku, jednoduše tak, že telepaticky poručil úředníkovi naplnit tašku 100 000 rubly. Ten poslechl. Když byla zkouška splněna, Messing peníze vrátil. Poté co si úředník uvědomil, co udělal, dostal srdeční záchvat. Jasnovidec dokonce tvrdil, že podobným způsobem ošálil mnoho institucí, včetně německého gestapa a sovětské tajné policie. Messing popisoval schopnost nahlížet do myslí ostatních. Jejich myšlenky se v jeho mysli stávaly barevnými symboly; messing neslyšel slova, ale vnímal obrazy. Dokázal číst myšlenky i se zavázanýma očima (aby dokázal že neodezírá z mimiky tváře) a říkal že čtení myšlenek hluchých a němých lidí je podstatně snažší. Své schopnosti demonstroval na I.mezinárodní psychotronické konferenci v Praze (1973) kde četl myšlenky lidí, jejichž řeč neznal. Myšlenky mají očividně svou "vlastní řeč"

Celý článek...
 
Petroleum Petroleum
Vložil: Gepe   
Přečteno: 3034

Gustav Meyrink je jeden z nejvýznamějších představitelů pražské německé literatury. Pro mě osobně je to vůbec ten nejvýznamější. Téměř ve všech jeho dílech najdeme nějaké skryté vzkazy. Všechny zásadní důležité informace sděluje Meyrink pouze jen tak "mimochodem". Zajímavé je, že povídka Petroleum Petroleum, kterou napsal v roce 1903, nikdy v češtině nevyšla. Z mě nepochopitelných důvodů nebyla ani nikdy zahrnuta v žádném souboru jeho povídek, kterých u nás vyšlo poměrně dost. Jsou to například: Černá Koule, Netopýři, Mistr Leonhard, Hašiš a jasnozřivost nebo Dům Alchymistův. Dílo Gustava Meyrinka má mimořádný filosofický a duchovní rozměr, který přesahuje rámec času. K překladu jsem se samozřejmě rozhodl také z důvodu, že ačkoliv se na internetu ve světě o jeho povídce začalo psát již několik málo dnů po vypuknuvší katastrofě v Mexickém zálivu, u nás o této jeho povídce dosud VŠECHNA česká média mlčí! Nejsem žádný překladatel a k tomu překladu jsem se uchýlil pouze z výše uvedených důvodů, neboť se nikdo řemesla znalý k tomu dosud neměl. Jan Srp

Celý článek...
 
V čom sa skrýva zmena k lepšiemu?
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2427

Tento text je apelom na životnú nevyhnutnosť dodržiavania určitých morálnych zásad v každej oblasti života spoločnosti a teda aj v politike. Jedine každodenný život podľa morálnych kritérií totiž dokáže vytvoriť zdravý základ, na ktorom možno vybudovať harmonickú spoločnosť. Nič iného! Nijaké, ani tie najlepšie znejúce riešenia neprinesú nikdy želaný, dlhodobý a trvalo udržateľný rozvoj, ak sa ich tvorcovia a uskutočňovatelia, čiže politici i celá spoločnosť, nebudú vo svojom živote riadiť určitými, už spomínanými, vysokými morálnymi štandardami. To je jednoducho základ, bez ktorého sa nepohneme ďalej!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 60 z 108
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.