Hlavní stránka arrow Tip na výlet 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Tip na výlet
Frýdlantský historický klenot
Vložil: gepe   
Přečteno: 995

Frýdlant v Čechách má za sebou bohatou historii. V době, kdy na nedalekém území dnešního krajského města Liberec ležel neproniknutelný prales a neměl ani své jméno, na břehu řeky Smědé v blízkosti brodu existovala osada s kostelíkem a tržištěm, kde vládl čilý obchodní ruch. Území ovládali Ronovci, kteří za pomocí českého krále Václava I. získali rozsáhlá území kolem Žitavy.

Celý článek...
 
Toulky Prahou – dělostřelecké koule na kostele 2
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2343

Dnes se opět vydáme na procházku Prahou na místa, která nejsou tak vyhledávána návštěvníky, přesto jsou zajímavá. Možná se vám také stalo, že procházíte místy, kterým nevěnujete svou pozornost, protože neznáte historii tohoto místa. Náhodou se dostanete k informaci, která vám otevře jiný pohled vnímání

Celý článek...
 
Toulky Prahou – dělostřelecké koule na kostele
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2375

Naše vlast je nádherná. Příroda, historické památky, které tu zanechali naši předci, mnoho míst s léčivou energií, místa kde se cítíme hezky, jsme tu doma. Je zde mnoho zajímavých míst, na kterých se staly události před mnoha lety, o kterých ani nevíme, protože jsme zapomněli.

Celý článek...
 
Tip na výlet - Poustevníci na hradě
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2161

Jsou místa, která navštěvujeme několikrát do roka, jež nás něčím přitahují nebo místa, která dobře známe, kde jsme prožívali šťastné chvíle a rádi si je připomínáme. Někdy se rozhodneme navštívit nějaké místo jen proto, že se nám líbí znázorněné na obrázku či rádi poznáváme nepoznané. Rád bych vás zavedl do obce Sloup v Čechách, kde je umístěn jeden z největších a nejkrásnějších skalních hradů v Čechách. Seznámím vás s tamním pozitivním místem vedoucím ke zvýšení osobní energie, rytinami, které by vám neměly uniknout, a s rekonstrukcí, jíž měla vylepšit interiér umělé jeskyně.

Celý článek...
 
Strašidelný zámek v Košátkách
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2706

Tajemný zámek Košátky, staré šlechtické sídlo, které náleželo dlouhá léta Kolowratům, stojí jistě za pozornost milovníků záhad a paranormálních jevů.

Celý článek...
 
Výlet na Dívčák
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4579

Tip na výlet.

Březen je prvním jarním měsícem, jak nikomu jistě nemusím připomínat, ale ještě si tepla mnoho neužijeme. Patrně proto lidové pranostiky tvrdí, že „březen za kamna v lezem“. Ale když se objeví na modré obloze sluníčko, nic nebrání tomu vyrazit na procházku či na výlet.

Pravidelně s manželkou každý rok začínáme turistickou sezónu návštěvou nádherného místa, které je prosyceno úžasnými energiemi, atmosférou a krásou tohoto místa. Možná, že i vy máte nějaké takové místo, které navštěvujete opakovaně a cítíte, že daná lokalita vás přitahujete.

Celý článek...
 
MĚSTO STŘEDOVĚKÉHO ZÁZRAKU
Vložil: Gepe   
Přečteno: 6060

Regensburg je Bavorské město, které má 140 tisíc obyvatel a leží na soutoku řek Dunaje a Regeny. Keltové toto místo nazývali Radasbona, Skoti a Francouzi jménem Ratisbon, latinské jméno tohoto města je Ratisbona a konečně česky - Řezno. Určitě jste toto jméno v českém podání slyšeli, možná jako nabídku cestovních kanceláří k návštěvě středověkého zázraku Německa, nebo z historie – neboť v roce 845 přišlo do Řezna 14 českých velmožů, aby zde společně se svými družiníky přijali křest. V letech 899–973 se součástí řezenské diecéze staly také christianizující se Čechy. Pro Prahu představovalo Řezno bránu na západ.

Nedávno jsem toto město navštívil, abych se vrátil do historie našich předků. Rád bych Vás seznámil s kostelem sv. Jakuba, který pro mě představuje velké množství záhad. Badatelé tajemných odkazů minulosti by si na toto zajímavé místo v Řezně měli „vyšetřit“ čas.

Celý článek...
 
KATEDRÁLA „DÓM SVATÉHO ŠTĚPÁNA“ VE VÍDNI (Stephansdom)
Přečteno: 12252
c.1.jpg

Nedávno jsme se s manželkou vydali do Vídně, abychom rozšířili své vědomosti o historii našich jižních sousedů v Rakousku. Navštívili jsme tradiční turistické „atrakce“ císařská sídla SCHÖNBRUNN - HOFBURG, následně náměstí Am Hof, Hoher Markt, Mozartův dům, Vídeňský park zábavy Prátr a nakonec návštěva cukrárny Sachr, kde si labužníci pochutnávají na dortu stejného jména a k tomu popíjejí „Vídeňskou“ kávu.

Celý článek...
 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.