Hlavní stránka arrow Rady pana Rady arrow Mluvíme se stromem 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Mluvíme se stromem
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4653

Strom… Jako je člověk koruna říše živočichů, jsou i stromy králi říše rostlin. I oni mají koruny, i oni mají  duši. Když se potkáte se stromem, potkáte se s někým, kdo je vám přinejmenším rovnocenný. Na rozdíl od nás všech, jsou stromy posvátné. Konají velikou službu, nestěžují si, nehřeší. Žijí svatým životem. Konáš i Ty službu bez stížností? Žiješ i Ty životem bez hříchu? Můžeš prohlásit, že žiješ svatým životem? Máš to svědomí?

posvatnystrom.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svědomí…. Máme vůbec právo, tvrdit, že stromy ho nemají? Vždyť kolik si toho pamatuje člověk a kolik strom.

  Lidé si myslí, že stromy nemluví, že nemohou, protože nemají ústa. Nemáme právo si  myslet, že když někdo nevypadá přesně jako my, jé méněcenný. Přemýšlejme, kolik lidí připomíná spíš modlu. Strom k nám hovoří chvěním jemné energie, aury stromu. Tuto stromovou auru již dnes dokáží vědci detekovat a změřit. První kdo na její existenci exaktně vědecky upozornil, byl ruský badatel,  sadař Mičurin. I my lidé máme svou auru. Právě skrze ni se lze domlouvat se stromy. Také lze se stromem navázat těsnější, dotykový kontakt.

Má to ale aspekty vzájemné dobrovolné blízkosti, ani nám není příjemné, když se nás spontánně dotýkají cizí lidé. Stromy k nám také promlouvají pohyby. Větví, listů, ba i kmene.., můžou vydávat i různé zvuky, vrzat, praštět, ševelit a podobně. Všechny tyto projevy, včetně vůní, patří do skupiny schopností stromu komunikovat se svým okolím.

Pozorujme stromy pozorně, všímejme si zdánlivě nepodstatných drobností, věnujme jim svůj čas. Pro stromy plyne čas pomaleji než pro nás. Proto se musíme zpomalit i my. Právě pečlivé pozorování projevů stromů, trpělivost a vnímavost je to, co nás provází při učení se jejich řeči. Stromy komunikují i kořeny. Tento způsob dorozumívání používají ke vzájemné komunikaci mezi sebou. Děje-li se něco významného na jednom konci lesa, informace se kořenovým systémem přenáší na druhý konec, je to jako kámen vhozený do vody. Vjemy se šíří horizontálně i vertikálně do všech směrů. Proto je modlitba v lese tak účinná.

  Strom má okolo sebe vymezený prostor, tam je doma a koexistuje tam se svými spolubydlícími. Je to vlastně jeho sdílený byt. Když vstupujeme do lesa, vcházíme do životního prostoru někoho jiného, jsme hosté. Podle toho se musíme chovat. Respektujme stromy. Tak, jak bychom chtěli býti respektováni sami.

  Když tedy chceme mluvit se stromem, požádáme strom, jestli k němu můžeme  vstoupit. Teprve potom, co dostaneme od stromu signál, že ano, že nás nepovažuje za rušivé nezvané hosty, s ním můžeme zahájit rozhovor. Formu si můžeme zvolit. Můžeme k němu mluvit hlasem. Podle vibrace a jejího zabarvení tomu stromy částečně rozumí. Lepší je ovšem mluvit řečí stromu. To se dá udělat tak, že si představíte, že jste strom. Na to existuje cvičení, kterým si tuto dovednost osvojíme.

  Jsme strom. Ruce jsou naše větve, kývají se za stany na stranu, odpovídají na pohyby stromu. Naše nohy vrůstají do země, jsme součástí toků v přírodě, všechno prochází skrze nás a my skrze všechno. Zjišťujeme, že cítíme záblesky toho, co si stromy povídají, zapojme se do dialogu a přispějme do rozhovoru svou hřivnou.

  Nebo, chceme-li mluvit pouze s jedním stromem, dotkněme se ho opatrně a začněme s ním hovořit skrze kontakt.

  Strom nám může i požehnat. Stoupněme si pod něj, a nechme na sebe působit jeho auru. Požádejme strom o požehnání. Jestliže po těle pocítíme jakoby nás posypalo jehličí, strom odpověděl.  Můžeme mít také pocit změny teploty okolí.

  Způsobů je mnoho a jsou jedinečné. Jako jsou jedinečné stromy, jako jsme i my. Pohovořte si se stromy, pohrajte si s nimi, jemně je zatahejte za větvičku a usmějte se na ně. O čem si s nimi budeme povídat, nechť zůstane tajemstvím….

Přeji Vám šťastné setkání se stromem.

 

 Amairgil

http://www.amairgil.cz/

 

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.