Hlavní stránka arrow Zdraví arrow Podvod bez újmy na zdraví 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Podvod bez újmy na zdraví
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4014

Asistentka lékaře nechala zmizet pozitivní výsledky testů na rakovinu. Pacienti, kteří se přesto uzdravili, jí poděkovali.

„Je to nepochopitelné, ale stalo se to“, shrnul tento případ soudce u zemského soudu v Linci (Rakousko).Tím měl na mysli jak průběh zločinu, tak jeho důsledky. Obžalována byla tenkrát 33-letá Astrid S., která pracovala jako asistentka lékaře u jednoho lineckého gynekologa. K jejím úkolům patřilo také sdělovat ženám nepříjemné nálezy, které byly zjištěny na základě preventivního vyšetření stěru děložního hrdla (PAP). Senzitivní asistentka to jednoho dne nemohla přenést přes srdce „říkat chuderám ženám, že jsou nemocné“. Místo aby pacientky zatěžovala s podezřením na rakovinu a s tím souvisejícími nutnými diagnostickými zásahy nebo terapiemi, začala nálezy falšovat nebo je jednoduše nechala zmizet hluboko v archívu.

Po šesti letech ten stres již nemohla vydržet, dala výpověď a přestěhovala se do Vídně. Na podvod se přišlo,když se jedna laborantka u gynekologa chtěla informovat na stav pacientky, u které několik měsíců předtím na základě stěru diagnostikovala rakovinu děložního hrdla. Šokovaný lékař zjistil, že se nález nacházel ve složce pacientky bez toho, aby o tom byla postižená žena kdy informována. Celkem se našlo 99 podobných případů. Všechny ženy byly pozvány a vyšetřeny. Překvapivý výsledek: u žádné z postižených žen nevznikla zanedbáním léčby škoda.Naopak: většina předstupňů rakoviny při novém vyšetření zmizela. Pouze v šesti případech byla potřebná konizace – preventivní odstranění podezřelé tkáně. Avšak toto by bylo provedeno u podstatně většího počtu žen, pokud by byly okamžitě ošetřovány. Jeden konkrétní akutní nález rakoviny se dokonce zcela rozplynul. Znalec tipoval na spontánní vyléčení. V žádném z případů nebyl zjištěn pokročilý stav nemoci. Rozsudek pro bývalou sekretářku lékaře byl tudíž odpovídajícím způsobem mírný: dostala pět měsíců na osvědčení a symbolickou peněžní pokutu ve výši 700 eur.

Po té, co byl vydán rozsudek, se událo něco nevšedního. V soudní síni byla totiž přítomna jedna z „oklamaných“ pacientek gynekologa. Velmi asistentce děkovala za její kriminální akci. Byla totiž jednou z žen, které byly při dalším vyšetření zcela zdrávy. „Pokud by tenkrát nález nenechala zmizet“, řekla a přitom objímala pachatelku, „byla bych operována a musela bych se podrobit léčbě rakoviny.“

Tento proces vešel jako kuriozita do análů historie medicíny. Důsledky, vedoucí ke zlepšení kvality preventivních vyšetření karcinomu děložního hrdla, která zatěžují nespočet žen hrozbou rakoviny a zbytečnými zákroky, však z toho zatím do dnešního dne nebyly vyvozeny.

(článek z nezávislých rakouských novin Profil)

http://channeling.wbs.cz/profil_210.pdf 

http://www.channeling.wbs.cz/Zajimavosti.html

přeložila: Martina M

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.