Hlavní stránka arrow Místa síly arrow Zázračné a léčivé studánky a prameny 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Zázračné a léčivé studánky a prameny
Vložil: Gepe   
Přečteno: 9674

Řada z vás jistě zná některou studánku, která je energetická a léčivá. V řadě případů se jedná o místa, kde v minulosti došlo ke zjevení Panny Marie, nebo došlo k zázračnému uzdravení a pod. Na těchto místech doporučuji nejen meditovat a hledat genia loci (ducha místa), ale především nechat vodu samotnou, aby nám pomohla s uzdravením.

Na těchto svatých a pozoruhodných místech se také vytváří silné bioenergetické pole, které dovede uzdravit i vážné nemocné. Jsou známy případy, že zmrzlá voda, donesená domů z Mariánských studánek a svatých míst je schopna vyzařovat silnou energii, která na nás má vliv.

Pojďme se nyní projít po naší vlasti a navštivme několik takových zázračných a pozoruhodných studánek, které dokáží uzdravovat

hvezdarka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beroun

Na vrchu Průhoně v Jarově kousek od Berouna byla zbudována kaplička nad studánkou, která má zázračné účinky a řada lidí se zde uzdravil. Říká se tu U Boží vody. Lidé sem pro vodu putují celoročně a prý je opravdu léčivá.

Bílsko

V lese nedaleko vesničky Cakov je pramen. Má uzdravující moc a konaly se sem i velké pouti. Pramen dostal název Svatá voda a dokáže pomáhat zejména ženám.

Blatnice

Nedaleko kaple sv. Antonína u Blatnice na Ostrožsku je pramen. Váže se k němu několik pověstí o zázračném uzdravení. Pověst hovoří o vystavění kaple na místě pramene, jehož prostřednictvím se uzdravil knížecí syn. Pramen objevili podle dochovaných dokumentů dělníci hledající vodu k hašení vápna. Modlitbami ke sv. Antonínu v kombinaci s pitím vody z pramene či omývání nemocných částí těla v ní, zde podle dochovaných svědectví, dochází k zázračnému uzdravení mnoha nemocných poutníků.

Bylany u Kutné Hory

Tento pozoruhodný pramen, který doporučuji k návštěvě, se nachází asi 3 km od Kutné Hory. V poli se nalézá kaple z roku 1892 s barokní sochou sv. Vojtěcha. Uvnitř kaple je prostor, ve kterém vyvěrá pramen sv. Vojtěcha, který má zázračnou moc. Mnoha lidem již pomohl vyléčit nemoce, a to i ty, u kterých si lékaři nevěděli rady.

Bystřice nad Perštejnem

Kousek od vsi Zlatková, jižně od Bystřice nad Perštejnem, je studánka, jejíž voda je po generace považována za zázračnou. Má prý léčebny vlive mimo jiné i na vředy žaludku a dvanácterníku.

Česká Třebová

Poblíž města leží někdejší poutní místo Hory, kde je mocná studánka a kaplička Panny Marie. Řada případů nečekaných uzdravení i z dnešní doby dokazuje, že má stále velkou sílu léčit.

Černý důl (Krkonoše)

Kousek od městečka se nachází nenápadný pramen nazvaný Dědův pramen, nebo též Dušičková studánka. Dnes sem již moc lidí nezajde. Je to škoda, protože voda pomáhá lidem kteří trpí na odvápnění a mají potíže s bolestí kloubů.

Černá Voda v Krkonoších

V lese se nalézá nejvýše položený tzv. Lopuchový pramen léčivé radio aktivní minerální vody v Těsném (Klauzovém) dole přímo u mostku k Malým Pardubickým boudám. Velkou zajímavostí je přirozená mírně radio aktivní tůňka nad upraveným vývěrem pramene. Tato voda, nabraná přímo mezi rašeliníkem, je pitelná a má léčivou moc.

Cvikov

Nedaleko města se nachází v lese pramen s léčivou vodou, kterému lidé dali název Čerstvý pramen.

Dnes již o nenápadném léčivém prameni ví jen pár lidí a je smutné, že se o něj nikdo nestará. Přesto má zajímavou pověst o zjevení anděla. Lidé si zde vodu čepují pro uzdravování očí a snímání bolesti hlavy.

Dobrá Voda

Další zázračně léčivá studánka se nalézá v obci Dobrá Voda nedaleko Hartmanic. O studánce se vypravuje spousta pověstí. Pramen je obdařen léčivou mocí a proto byl nazván Dobrá voda.

Dražejov u Dubé

Pod Nedvězím. Tak se jmenuje pramen, který vyvěrá pod tajemným kopcem Nedvězí. Původně zde byla pohanská svatyně. Dnes zde jen pár rozvalených kamenů, nádherný výhled do krajiny a také onen pramen. Lidé si sem chodí pro léčivou vodu a meditovat.

Drštěkryje (okr. Jičín)

Pramen léčivé vody naleznete i zde. Dříve se mu říkalo u Svaté Matky Boží. To proto, že si sem lidé chodili pro uzdravující vodu na své nemoci. Ještě dnes je tento pramen hodně navštěvován poutníky, kteří si vodu odvážejí domů. Pomáhá prý na bolesti břicha a špatné trávení. Ale podle místních lidí léči i řadu dalších nemocí.

Dřevčice

Studánka se zázračnou vodou se nachází u vesnice Dřevčice nedaleko Dubé. Má název Čertova studánka. To prý proto, že voda z ní dokáže zahnat i čerta. Zda to tak je nevím, ale pravdou je, že voda je opravdu zvláštní. Dokáže například dobře hojit nejrůznější poranění, otlaky, bércové vředy, pásové opary, otevřené rány při cukrovce a pod.

Domašov nad Bystřicí - V lese se nalézá studánka nazvaná Magdalenka, nebo též pramen svaté Magdalény. Zajímavostí je, že tato voda byla považována za očistnou proti prokletí a černé magii. Navíc má silné ozdravné účinky a pomáhá při léčení žlučníku a slinivky.

Dalov - Pilátův pramen naleznete v lese nedaleko Dalova. K němu se vztahuje hned několik pověstí a legend. Vodě dal zázračnou moc poustevník, kterému se v kraji říkalo Pilát, protože jako mladý kněz zradil víru a Boha. Nakonec nalezl klid a smíření v lese a pramenu požehnal. Od dob našich prababiček sem chodí lidé pro vodu, která jim pomáhá při léčení kloubů, zánětů a horeček.

Dolní Bečva - V lese se nachází studánka U Koloucha. Silný pramen ledově chladné osvěžující vody naleznete u lesnické naučné stezky, která vede pod hřebenem Radhoště. Do studánky je voda svedena z pramenné mísy, je od ní krásný výhled přes paseku na Soláň a okolní kopce. Léčí oční onemocnění a poruchy krvetvorby.

Dřevohostice - Studánka svatého Floriána je rovněž známa pro svou léčebnou moc. Dostanete se k ní také od vesnice Nahošovice. Prý zde můžete v noci spatřit tajemná zelená světýlka, jak tančí v okolí studánky.

Drahotuše - Pramen Rybáře je znám tím, že léčí zejména kožní onemocnění a ledviny. Místní ovšem dodávají, že kouzelná voda pomáhá i na oči a jiné nemoci.

Dobříš - Pramen nazvaný Brdlavka je považován za zázračný pro své velké léčebné vlastnosti. je však střežena přízrakem. Jde asi o ducha mnicha, který se sem pravidelně chodil modlit. Již řada lidí jej spatřila, jak klečí u nedalekého stromu.

Dolany u Olomouce - Tato lesní studánka se nachází v Bělkovickém údolí. Lidé ji říkají Lada. Snad podle staroslovanské bohyně Lady. Důležité je, že mé zázračnou sílu uzdravovat. Pozor ovšem na mlhy. Není radno zde prý zůstávat, když padá mlha. Je to údajně nebezpečné.

Domašov u Šternberka - Pramen se nachází pár set metrů za lomem směrem na Těšíkovskou kyselku. Voda pomáhá při onemocněních žaludku a trávení a dokonce má blahodárné účinky na játra a krevní tlak.

Domašov u Jeseníka - Lesní pramen nazvaný Zaječí pomáhá lidem při léčbě srdce a žil a krve.

Dolní Lhota u Stráže nad Nežárkou - V lese se nachází tzv. Panova studánka. V noci je zde slyšet flétna a zpěv. Voda je prý nejen léčivá, ale i požehnaná. Prý zde byl spatřen několikrát anděl. Voda ze studánky pomáhá při léčbě jater a krve.

Frymburk - Studánku U černého sloupu navštěvují zejména lidé z okolních obcí. Podle nich má velice silné léčivé účinky.

Francova Lhota - Studánka Pod Čubovým kopcem je vyhledávaným místem turistů právě pro své léčebné vlastnosti.

Další studánka je Bílá voda. Tu najdete na lokalitě Bílá voda téměř u slovenské hranice. Podle místních je to nejlepší voda na ředění slivovice, protože je to jediná pramenná voda, která ji po přilití nezakalí. Vedle toho má i uzdravující vlastnosti. Proto je tak vyhledávaná.

Felbabka - Studánka svobody. Velice hezky udržovaná léčivá studánka se železitou vodou pod vrchem Ostrý. Voda je čistá a díky železu chutná jako minerálka.

Horní Skorošice - Peklo, tak se jmenuje tento lesní pramen. Podle pověstí sem v noci chodí uhasit žízeň podivné temné bytosti. Proto není vhodné zde v noci zůstávat. Tak či tak, voda je považována za zázračnou.

Kousek dál je pak Bučinská studánka. I ta je považována za léčivou a požehnanou.

Horky u Tábora - Pramen svaté Eleonory je považován za mírně radio aktivní a má díky tomu příznivé účinky na kosti a klouby.

Hluboké - Tato léčivá studánka se nachází na okraji lesa mezi Křemelíkem a Krokočínem. Nedaleko se má prý nacházet dračí hrob.

Humpolec - Pramen Pod židovským hřbitovem je považován za zázračný. Podle pověsti u tohoto pramene skončí poslední válka sjednáním míru mezi třemi vladaři světa.

Heřmánky nedaleko Dubé - Tuto studánku naleznete vedle cesty pod výrazným listnatým stromem. O pár desítek metrů proti proudu potoka, na okraji lesa, je druhá studánka. Obě jsou považovány za léčivé a lidé si sem chodí celoročně pro vodu.

Heřmanice v Podještědí - Studánku zvanou Křížková využívají obyvatelé Heřmanic nejen jako zdroj pitné vody, ale i pro její léčebné účinky.

Horní Štěpanice - Pramen nazvaný Pod kapličkou je vhodný při léčení kloubních onemocnění, ledvin a zraku.

Horní Bečva - Sachova studánka je považována po mnoho generací za zázračnou.

Hovězí - Pramen Pod Rohatinou v údolí Hovízky, před bývalou lesovnou, je dle sdělení místních lidí léčivá.

Hoštálková - Studánku Ondráška najdete pod značenou cestou z Tisového do Hošťálkové. Na turistických mapách není značena, ale místní lidé vám rádi ukáží cestu. Je to místo vhodné nejen pro meditace a rozjímání, ale i pro osvěžení nohou. Voda má blahodárný vliv na klouby a kožní onemocnění.

Háj u Loučné - Studánka Traverz pod Klínovcem je považována za léčivou protože pomáhá lidem při onemocnění srdce, žaludku a jater.

Hřensko - Pod Roháčem se v lese nacházejí hned tři prameny. Všechny mají uzdravující sílu a pomáhají při revmatu a špatném hojení ran.

Hrachoviště - Studánka U Krejčovky. Na dně studánky je nádherně vidět neustále vířící písek v místě pramene. Podle pověsti se zde zjevuje černý kůň, který je snad i strážcem studánky. Voda pomáhá při léčbě srdce.

Chvalčov -

Chrástná - Na polovině cesty mezi Břevništěm a Chrastnou přímo u silnice ve stráni je studánka zvaná také jako Legie, které pomáhá lidem s léčbou žaludku a dýchacích cest. Inhalování má blahodárný vliv pro nemocné astmatem.

Chelčice - pramen sv. Máří Magdalény: Pramen byl v minulosti sveden do nádrže v barokní kapli sv. Maří Magdaleny u Chelčic. Voda je považována za zázračnou a léčivou. Dokonce se traduje, že se nemocným poutníkům ukázal anděl, který vodu požehnal a díky tomu uzdravuje.

Chlum u Blatné - studánka u Závišínského potoka: Tato studánka je velice léčivé, dokonce sem chodí pít i lesní zvěř. Voda pomáhá při léčbě oči, cukrovky, zánětů a při střevních potížích.

Jankov u Českých Budějovic - Svatováclavský pramen: Nádherná vyzděná studánka s kamennou sochou dívky je rovněž uctívána pro svou léčivou moc. Lidé si zde vodu berou do velkých nádob. Prý má lahodnou chuť i po několika dnech a uzdravuje člověka zejména při zánětech dýchacích cest a horečkách.

Jinačovice - studánka Barborka: Tato studánka naopak léčí onemocnění krvetvorby, kloubů, sleziny, jater a žlučníku. Má prý i velký vliv na potenci.

Jindřichov u Velké Bíteše - pramen V Olšinách: Samotný název napovídá, že jej najdeme na vlhkém lesním místě. Důležitější však je, že je považován za zázračný a léčebný. I když sem chodí pro vodu jen lidí, je považována za léčivou.

Jindřichov u Velké Bíteše - studánka U Korbele - Původní jméno bylo V Pastýřce. Lidé sem pro vodu chodí neustále a považují ji za velice léčivou. Dokonce se traduje, že má blahodárný vliv na léčbu ženských orgánů a neplodnost. Jeden místním chalupář si zde pravidelným pitím vody ze studánky vyléčil své nemocné ledviny.

Jilemnice - pramen Pod kaplí - Kaple sv. Isidora stojí v polích na jižním svahu kopce Kozinec, který se vypíná nad Jilemnicí, rostou u ní 2 mohutné jasany a na kryptogramu je letopočet 1719. Voda je považována za zázračnou, protože pomáhá při léčbě jater, slinivky a také žaludku.

Jistebsko - Mordýřská studánka - Studánka je u lesní cesty nedaleko silnice z Dolní Černé Studnice do Huti. Podle pověsti zde byl zabit a oloupen Jindřich Vantner, který nesl výplaty pro dělníky sklářské hutě v Huti. Lidé si sem chodili pro vodu již v dávných dobách a podle zpráv je blahodárná zejména na onemocnění kloubů a svalového aparátu.

Jistebsko - studánka sv. Josefa - Studánka stojí vedle kostela Sv. Josefa. Nedaleko stojí Kittlův dům. Johann Josef Kittel byl místní léčitel a poblíž této studánky s mírně radioaktivní vodou postavil dům, kde provozoval svou praxi. Kromě lékárny a ordinace, dům fungoval jako lázně, které používaly vodou ze studánky. Voda ze studánky má blahodárný vliv na kožní onemocnění, vředy, špatně se hojící rány, záněty žil, otoky a vodnatelnost.

Jítrava - studánka Pod Velkým Vápenným: Tato studánka je považována nejen za léčivou, protože pomáhá lidem od potíží dýchacích cest a žaludku, ale také proto, že je zde silná energetická zóna. Ta naopak lidem dodává tolik potřebnou energii.

Milan Doležal

http://exorcie.blog

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.