Hlavní stránka arrow Místa síly arrow Místo dobré energie – Paví vrch 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Místo dobré energie – Paví vrch
Vložil: Gepe   
Přečteno: 9389

Dovedete si představit, že jste ve městě plných lidí, dopravního chaosu a hluku. Vy, ve své mysli zatoužíte po samotě, klidu, pohodě a navíc, kdyby to mohlo být v prostředí přírody. Taková místa opravdu existují i ve městech. Na jedno takové místo vás zavedu, je kousek od nákupního centra Nový Smíchov v Praze. Tam se budete cítit určitě příjemně a navíc se můžete nabíjet pozitivní energií.

mqdefault.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Než vám popíši cestu, která vás zavede na místo určení, tak se s tímto místem seznámíme. Nedaleko od rušného smíchovského nádraží se zdvihá nenápadný vrch, který návštěvníkům umožňuje nečekaný, téměř kruhový „parádní“ výhled na Prahu. Svého času dostal jméno Paví vrch, to podle pávů, kteří se zde procházeli v době, kdy jejich chov byl v Praze velkou módou.

Místo našeho zájmu bylo v minulosti velmi důležité pro energii budoucí Prahy, na což se již dávno zapomnělo. Chceme-li uvažovat v intencích doby před mnoha tisíci lety, musíme se hodně oprostit od současného vnímání světa. Na celém světě se nacházejí různé tzv. energetické linie (ley lines, energetické cesty, trasy, spojnice, atd.), na kterých stojí stavby různého charakteru, např. katedrály, kostely, prehistorická sídla, kamenné kruhy, pohřební pahorky, atd., a mají jedno společné - na těchto místech většinou „proudí“ pozitivní energie, ať již z duchovních, nebo hmotných, praktických důvodů. Nejvýznamnější energetické linie měří tisíce kilometrů.    

Na území české kotliny vedly dvě zásadní energetické linie, které byly aktivované již v době Atlantidy. První z těchto dvou zásadních energetických linií  vychází z azorské hory Pico, přes Ille de Sein, Mont st. Michel, Syren až na dnešní nádvoří Pražského hradu, bývalé posvátné místo Žiži. Druhá linie vychází z dnes podmořské hory Hyeres přes Niort, Bourges až na pražský Paví vrch, odkud jsou energetické rozvody – přenos energie po celé pražské kotlině, které spojují všechna dávná sakrální místa, na nichž pak byly postaveny druidské svatyně a později nejvýznamnější křesťanské kostely. Na koncích linií jsou dnes tato místa dávno opuštěná (Závist, Děvín, hradiště Nová Ves – Butovice, atd.) Tato zásadní energetická linie je před Prahou široká až dva kilometry.

Odborník na prastaré energetické systémy Zbyněk Aladin Kostrhun tvrdí, že jestliže měla (a stále má) lokalita dnešní Prahy v minulosti dva nezávislé přívody energie se zdroji v různých částech tehdejší Atlantidy, tak šlo o důležitý záměr kolonizace české kotliny a přípravu na ni. Českou kotlinu to prý staví na stejnou úroveň se starověkým Egyptem, Kananánem a Řeckem (z hory Pico jdou také energetické linie spojující s ní Olymp, Delfy, Jeruzalém a kousek níže také egyptský Abu Simbel). Potvrzuje to také, že Čechy byly již před asi osmnácti tisíci let předmětem úspěšného výběru mezi budoucími duchovními sídly a vzhledem k tomu, že ostatní místa již své cíle splnila, je zřejmě řada na Praze. Do Čech se vydalo postupně několik velkých výprav členů národa Tuatha de Danaan, sledující energetické linie. Vytvořili zde na nich duchovní střediska, z nejvýznamnějších je to silný žensko-mužský energetický komplex Vyšehrad-Pražský hrad.

Paví vrch je podle Pavla Kozáka nejsilnějším dodnes nezastavěným energetickým místem v Praze. Vlastní jeho síla je prý na úrovni dvojnásobku průměru, zemská složka pětinásobku a kosmická téměř čtyřnásobku průměrných hodnot. Energetické body na Pavím vrchu jsou dva, hlavní leží zhruba uprostřed plošiny a k němu se vztahují výše uvedené údaje. Náleží ke svatyním, jejichž vznik koresponduje s uvažovanou dobou aktivace. Je obklopen zápornou ochrannou kruhovou zónou a je zde také zóna spirální. Druidi jej používali ke komunikaci s duchovním kosmickým prostorem i s Matkou Zemí a tato možnost stále trvá. Druhý bod je, co se týká energie, průměrný a nachází se asi 20 m východněji od hlavního. Jeho význam je v uchované energii zjevení vysoké bytosti ještě před vznikem božiště. Celý tento malý kultovní okrsek byl opuštěn relativně brzy, neboť jeho energie byla i pro druidy při delším pobytu příliš silná.

Paví vrch je prý prostoupen chodbami a občas se také stalo, že se zde někdo propadl do podzemních prostor. V současné době je zde zcela bezpečno a nehrozí žádná újma na zdraví v podobě nečekané „návštěvy“ podzemních prostor. Pod Pavím vrchem totiž byly chodby a sklepy vinařů, ale také hornické štoly – hledalo se zde uhlí a zlato.

pavak_03a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milan Lisner /Putující

Po krátkém seznámení místa našeho zájmu se vám pokusím popsat cestu, jak se tam dostanete. Předpokládám, že svého čtyřkolového miláčka necháte doma. Nastoupíte na autobusovém nádraží Na Knížecí (metro Anděl) na autobus číslo 137 směr U Waltrovky. Na druhé zastávce Václavka vystoupíte, přejdete ulici Na Václavce a pokračujete rovně ulicí Nad Santoškou, dojdete na místo, kde začíná ulice Na Pláni. Můžete pokračovat po ulici Nad Santoškou a když ulice záhy skončí, pokračujete po polní cestě, která vás zavede pod vrchol. Tato cesta je nejdelší, lépe je vydat se po ulici Na Pláni. Po cca 30 m z mírného kopečka uhnete doleva (vedle garáží) do kopce po schodech, můžete pokračovat strmě do kopce lesní cestou (nejkratší), nebo mírným stoupáním (vedle budovy) dojdete až na místo určení. Pokud se nějakým nedopatřením ocitnete mimo mojí doporučenou trasu, tak nehledejte u místních obyvatel radu, jak se dostat na Paví vrch. Nikdo neví, ale pokud se zeptáte na bývalou rušičku, která proslula za minulého režimu rušením Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky, tak vás každý nasměruje správným směrem. Ještě jedna zajímavost  - v zatáčce u ulice Na Pláni rostou na úpatí vrchu tři památné duby, které jsou zbytkem původního porostu a jejich stáří je odhadováno na cca 180 let. Nejmohutnější z jedinců má obvod kmene 440 cm.

 

Doufám, že pobyt v pražské přírodě s krásným výhledem a pozitivní energií vám „kápne do noty“.

gepe

 

 

 

 

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.