Hlavní stránka arrow Místa síly arrow Zázračné a léčivé studánky a prameny 2 20 březen 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Zázračné a léčivé studánky a prameny 2
Vložil: Gepe   
Přečteno: 54449

Řada z vás jistě zná některou studánku, která je energetická a léčivá. V řadě případů se jedná o místa, kde v minulosti došlo ke zjevení Panny Marie, nebo došlo k zázračnému uzdravení a pod. Na těchto místech doporučuji nejen meditovat a hledat genia loci (ducha místa), ale především nechat vodu samotnou, aby nám pomohla s uzdravením.

Na těchto svatých a pozoruhodných místech se také vytváří silné bioenergetické pole, které dovede uzdravit i vážné nemocné. Jsou známy případy, že zmrzlá voda, donesená domů z Mariánských studánek a svatých míst je schopna vyzařovat silnou energii, která na nás má vliv.

Pojďme se nyní projít po naší vlasti a navštivme několik takových zázračných a pozoruhodných studánek, které dokáží uzdravovat.

 

umisy.jpg

Krhová - studánka Jarošovka se nachází v lese, ale vede sem dobře značená stezka. Nutno dodat, že vodu lidé používají ponejvíce na léčbu bolestí kloubů a také na léčbu dýchacích cest.

Křivé - studánka Na brdu má velmi dobrou chuť. Lidé si ji však mnohem více cení pro její zázračnou moc. Údajně dokáže léčit i nádorová onemocnění a záněty. Proto není divu, že sem míří vždy spousta lidí.

Kryštofovo údolí - studánka svatého Vojtěcha se nachází při úpatí Kostelního vrchu, (asi 350m od nového orloje). Pramen je značen jako pitná voda, vede k němu hezky upravená cestička od penzionu Eva. Stále sem míří občané s demižony protože voda je léčivá. Pomáhá zejména při onemocněních žil, krve, prostaty a jater.

Kamenický Šenov - pramen Svatého kříže vyvěrá přímo pod historickou Křížovou cestou z roku 1846, kterou nechal na své náklady vybudovat spolu s kaplí Nejsvětější Trojice sedlák Franz Kreibich. Voda pomáhá při léčbě zejména ženských orgánů, onemocnění ledvin a kloubů.

kanice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kanice - Studánka Pro Silva se nalézá v malém údolíčku, vytvořeným Ušáckým potokem nedaleko od obce Řícmanice. Nejlepší přístup je po cestě od Myslivny Lišky Bystroušky v Bílovicích. Studánka je léčivá a pokud vím, tak pomáhá při střevních potížích, léčbě vředů a žaludeční poruchách.

Křtiny - Studánka Karla Schindlera se nachází v katastru obce Křtiny. Přístup k ní je po žluté značce od Arboreta Křtiny asi 1km východním směrem. Studánka je nyní přímo na břehu nového rybníku z roku 2007. Nejen nádherné prostředí ale i léčivá voda ze studánky vám zlepší jistě náladu. Podle lidí tato voda pomáhá výborně při léčbě lupenky.

Kníničky - Studánka U kapličky je poblíž křížové cesty u Chudčic na úbočí kopce U tří křížů nad Brněnskou přehradou. Lidé dodnes věří v léčivé účinky její vody, zvláště na oční choroby. Přímo nad studánkou dal postavit majitel nedalekého Dolního mlýna u Veverské Bítýšky Josef Kotovic v roce 1856 kapličku s obrazem Panny Marie Pomocné jako dík za uzdravení ze slepoty.

Kuřim - Studánka svatého Jana je součástí kapličky a nachází na jižním okraji Kuřimi při žluté turistické značce na úpatí Kuřimské hory. Pramení v barokní Vodní kapli sv. Jana. je považována za zázračnou a léčivou.

Kanice - Lipová studánka leží u cesty z Kanic do Řícmanic. U stromu s cedulkou "Lipová studánka" je starý vývěr bez vody, ovšem kousek vedle, vlevo u schodů, je vývěr nový a vydatný, ze kterého voda teče. Tato voda naopak pomáhá při regeneraci těla a údajně i zlepšuje odolnost proti různým nemocem.

Krty u Strakonic - Studánka Bělička je považována za léčivou. K tamní kapličce proto chodí lidé pro vodu po celé generace. Prý je vhodná i pro koupání kojenců. Výborně léči veškerá kožní onemocnění a hojí povrchová poranění.

Kunžak - pramen Pod Kamenem vám pomůže při léčbě zejména u onemocnění kloubů, slinivky či dýchacích cest.

Kamenný Újezd - skalní pramen pod Maškem. Ten se nachází severně od samoty Mašek v hlubší lesnaté rokli s potůčkem, na levé (jižní) straně rokle. Už za starých časů sem lidé chodili pro vodu, protože věřili, že je zázračná a má velkou léčebnou moc.

Lhenice - pramen U kaple je opředen rovněž řadou legend. Jedna hovoří o andělu a samo vznícení keře. Pramen má blahodárný vliv na člověka, zejména při onemocnění žaludku, zánětech a zahlenění.

Lančov - pramen U Čermáka je znám svou silnou léčebnou mocí, která údajně z těla vyplavuje toxiny, jedy, těžké kovy, horkost, vodnatelnost a záněty apod.

Lovčice u Kyjova - studánka Trubka je opředena řadou pověstí. Prý se tu v noci zjevuje průvod panen, které vodu odnášejí v nádobách k nedalekému pohanskému kameni. Zda je to pravda nevím, ale pravdou je, že voda je opravdu zázračná a pomáhá při řadě onemocnění.

Lelekovice - studánka Olšová - Studánka je někdy nazývána "U Silničky". Studánku najdeme nad Lelekovicemi vlevo u silničky směřující od rybníka k rozcestí U lávek. Studánka má léčivou moc a uzdravuje mimo jiné nemoce jater, střev, prostaty a krku.

Malá Bělá - Studánka Klokočka. Klokočka je přírodní park v údolí potoka Rokytky. Jméno Klokočka je od mohutného Klokoče, který kdysi rostl nad pramenem. Vodě byly připisovány léčivé vlastnosti a jí vyléčil svůj neduh kterýsi člen z rodu Valdštejnů. Z vděčnosti dala r. 1724 hraběnka Markéta z Valdštejna postavit nad pramenem kapli zasvěcenou Sv. Stapinovi.

Malenovice u Zlína – Studánka Svatá voda je cílem výletů mnoha rodin. Kvalitní voda ze studánky je tak vyhlášená, že si pro ní jezdí lidé s kanystry jak z Otrokovic tak ze Zlína. Samotný pramen je opředen pověstí o léčivé vodě. Cyrilometodějský badatel Dr. Fr. Přikryl ve svých "Památkách" vyslovuje dohad, že věrozvěsti slovanští tu kázali a křtili. Nad studánkou je malá rovina, z níž se zvedá příkrý svah se skalní jeskyní,v níž je socha Panny Marie Lurdské. Poblíž stojí malá kaplička. Voda ze studánky má opravdu léčebné vlastnosti a pomáhá na celou řadu neduhů.

Medonosy - Pramen svatého Vojtěcha leží v údolí Liběchovky, nedaleko od vesnice Medonosy. Je považován za zázračný a dle místních lidí léčí úspěšně onemocnění ledvin, žaludku, střevního traktu a prostaty.

Medový Újezd – Studánka U Černé madony se nachází kousek od cesty směrem na Holoubkov. Velice hezká studánka má léčebné účinky zejména při zbavování těla jedů, toxinů, těžkých kovů a čistí krev.

Moldava – Studánka u dvou křížků je proslavená již z dob našich babiček. Má prý léčivé účinky a zbavuje řady nemocí. Křížky zde sice již nestojí, ale svou slávu si studánka zachovala do dnešních dnů.

Mneteš – Studánka se nachází na úpatí hory Říp a je častým cílem návštěv celé řady poutníků. Traduje se její léčivá moc a dokonce si ji nechávali dovážet bohatí měšťané z Prahy. Údajně skvěle léčí kloubní a kostní onemocnění.

Menhartice u Křimova - Pramen Panny Marie se nachází u cesty u Bezručově údolí. Prý jde o posvátný a požehnaný pramen, který má léčivou moc. Voda skvělé hojí kožní onemocnění a hnisající rány, pásové opary a bércové vředy.

Most – Pramen U Cáchovny. V ulici U Cáchovny se nalézá pramen, který podle rozboru Zdravotního ústavu Ústí nad Labem, dosahuje hodnot kojenecké vody.

Morávka – Štěpánova studánka u lesní cesty je cílem návštěvníků právě pro svou léčivou vodu. Ta obsahuje řadu minerálních látek, tolik důležitých pro naše tělo.

Mokřany u Velkých Popovic – I tato studánka je opředena řadou legend o zázračném uzdravení, ale i o tajemném černém koni, který kdysi na tomto místě třikrát udeřil nohou do země a poté voda začala vyvěrat na povrch. Voda pomáhá při léčbě pohybového aparátu.

Melč - Pramen Maria Talhof vyvěrá za kapličkou. Jde o poutní místo s magickou vodou, o které se traduje, že je velice léčivá a údajně pomáhá snad na všechny nemoce. Tak to tvrdí alespoň místní lidé.

Míšno - Dívčí studánka. Se nachází na rozcestí směrem na Míšov, Třemšín a Borovany. Trochu zapomenutá studánka, je silně energetická a posiluje náš imunitní systém.

Myslík - Tento pramen je tak trochu utajený. Je znám jako Myslikovské "Lurdy" a nachází se nad obci Myslík. Jedná se o skalní kapličku lurdského charakteru. Malá zvonička na vrcholu skály byla postavena v r.1948 a v měsíci květnu se zde konají bohoslužby. Voda je léčivá a proto není divu, že si sem lidé pro ni chodí s kanystry.

Nebílovy – Studánka Svaté Barbory se nalézá u kaple svaté Barbory nedaleko od obce Nebílovy na červené turistické značce. I ona nám pomáhá s léčbou řady nemocí. Dokonce má prý zázračný vliv na potenci a funkci ledvin a močového ústrojí.

Neveklov – Studánka u lesní cesty je známá pro lahodnou chuť vody a pro svou uzdravující sílu. Ve formě koupele pomáhá ženám při léčbě onemocnění ženských orgánů.

Nečtiny – Studánka U Svaté Anny se nachází na louce nedaleko silnice na Nové Městečko.

Nová Horka – Studánka Na Konci světa je vyhledávaná pro svou moc uzdravovat. Zejména starší lidé na ni nedají dopustit.

Nové Strašecí – Studánka Pod Kapličkou se nachází ve svahu Stochovské hory při cestě do Honic (z N.Strašecí). Byla zde vztyčena kaple zasvěcená Panně Marii. Studánce se přisuzuje léčivá moc. Bratr zdejšího sládka Františka Kleinera, jménem Ondřej, byl prý pro ztrátu zraku propuštěn z vojenské služby, tou vodou se opět uzdravil.

Nýdek - Studánka U Zlatého lva leží v blízkosti červené tur. Značky. Podle lidí je léčivé a zlepšuje trávení a čistí krev a odbourává jedy v těle.

Nevojice – Studánka U tábora Jitřenka pomáhá při léčbě srdce a krve a vyhání z těla záněty a jedy.

Nové Město nad Metuji - Studánka svaté Barbory se nachází na okraji lesa a vyvěrá přímo ve stejnojmenné kapličce pod oltářem. Voda má zázračnou moc a lidé ji mají v úctě.

Nová Paka - Studánka se nalézá u lesní cesty vedoucí z Nové Paky. V okolí studánky se nalézá několik umělých jezírek. Prý si sem pro vodu jezdila i šlechta, dokáže prý léčit zejména onemocnění močového ústrojí a ledvin a střev. Pití vody snižuje horečky a léčí angínu.

Nová Ves u Albrechtic – Studánka U Miráčků. Tu najdete tak, že se vydáte na kopec, kde je osada Kvartýr. Po 1 km odbočte vlevo po lesní silnici.Před hájenkou odbočte vpravo asi po 100 metrech najdete studánku. Málo lidí ji navštěvuje, je však velice léčivá a pomáhá na řadu nemocí.

Opočínek – Čivická studánka se nachází severozápadně nad křižovatkou silnice a je ukryta ve stínu stromu. Ke studánce se váže nejedna pověst. Brzy z jara po válce Prusko-rakouské, přišli sem vandrovníci a chtěli tu přenocovat. Tu se jednomu z nich zdálo, jak se k němu z blízkého houští blíží v plné velebné kráse krásná žena, všecka ozářená velkým jasem. Muž zvolal: "Pozdravena buď, Panna Maria!" Na ten pozdrav odvětil prý mu jasný zjev: "Neboj se!" a pokynul mu rukou, aby ho následoval. Modle se "Zdrávas Maria", ubíral se muž za zářivou paní, až vešel do studánky. Díky tomu se uzdravil z vážných nemocí. Od té doby zde zůstal a každý večer u ní svítíval s lucernou. Tamní vodě, jež zde prýští z několika pramenů, je připisována zázračná moc. Prý léčí všechna onemocnění.

Okřišky - Strakova studánka nachází v lese zvaném „Vavruška“ zhruba v polovině přímky mezi myslivnou č.p. 171 a severním okrajem Heraltic. Dostaneme se k ní po turistické cestě z Okříšek, která je značená žlutou tur. značkou. Na rozcestí (Za nivou) odbočíme doleva a pokračujeme po zpevněné cestě až na její konec, kde se vydáme asi 150 m po potoku lesem a dojdeme přímo k ní. Podle lidí je velice léčivá a uzdravuje onemocnění srdce, vředy, dýchací cesty a oči.

Olomoučany – Studánka U Srnce byla upravena v r 1937. Před studánkou byl vytvořen malý rybníček a kolem byl založen lesní palouk osázený exoty a okrasnými keři. V průčelí studánky nad vyobrazením stojícího a jistícího srnce je vyryto heslo CO STVOŘIL BŮH, TO CTI A OCHRAŇUJ. Voda je léčivá a pomáhá zejména při problémech s trávením a žlučníkem.

Olšany – Ke studánce Miluška se dostaneme, když půjdeme od zastávky u hájovny Říčky směrem na Vyškov doprava, po cestě kolem rašeliništních rybníčků. Studánka Miluška se nachází jihovýchodě od Bukovinky v Olšanském lese přibližně 1,5 km jihozápadním směrem od rozcestí u hájenek na Říčkách podél hlavního toku Říčky. Studánka vyvěrá ze svahu přímo pod cestou. Voda odtéká do blízkého toku Říčky. Jde o nejvydatnější pramen. I v době sucha vytéká ze studánky poměrně mohutný proud. Voda je léčivá a pomáhá při onemocnění jater a nervového systému.

Ořechov - Pramen U kapličky vtéká do nádrže u malého parčíku v Ořechovičkách. Jedná se o druhou nejvíce mineralizovanou vodu v okolí Brna. Proto je vhodná na nejrůznější onemocnění, zejména spojená s žaludkem a činností střev a trávení. Léčí i onemocnění ženských orgánů.

Pozořice – Wiehlovu studánku najdete tak, že v Hostěnicích odbočíte proti proudu Hostěnického potoka směrem ke Kalečníku a kolem rybníčků ve Zbijovech dojdete k chatě Jelenice. Pokračujte podél Hostěnického potoka až na křižovatku lesních cest Kalečník. Zde najdeme studánku U Wiehlovy boudy. Studánka je považována za zázračnou a lidé sem chodí pro vodu po celé generace.

Přední Ptákovice – Studánka U Dobré vody má prý blahodárná vliv snad na všechna onemocnění. Podle místní lidí je dobrá i pro revmatické nemoce a posiluje zrak a činnost srdce a mírní bolesti.

Pohoří na Šumavě – Studánka Antoniusquelle Vyvěrá na Česko-rakouské hranici nedaleko hraničního přechodu v Pohoří na Šumavě, lehce přístupná je z modře značené rakouské hraniční stezky. Díky tomu je také hojně navštěvovaná poutníky, kteří si léčivou vodu odnášejí v nádobách domů. U zahraničních návštěvníků se těší velké oblibě a úctě.

Polka – Pramen U černého kříže se nachází na okraji lesa a i on je uctíván pro svou léčivou moc. Mimo jiné prý dokáže výborně léčit onemocnění prostaty a vředy.

Proseč u Skutče – Lesní studánka vyvěrá z křídových sedimentů a voda vyvěrá zespoda pod tlakem a proto víří písek na dně studánka (vypadá to jakoby se voda vařila). Nachází se poblíž červené turistické značky, asi 1,5 km od obce. Je léčivá a lidé ji užívají zejména onemocnění srdce, očí, krvetvorby a ledvin.

Polička – Lesní studánka U kapičky svaté Anny léčí žlučník, játra i slinivku a nejen to. Prý se zde o úplňku zjevuje nádherná zářící bytost, která pokaždé studánku požehná, aby byla léčivá a uzdravovala poutníky.

pottejn.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potštejn – Studánka V Modlivém dole. Tu najdete, když se vydáte od náměstí Anenských dolem proti proudu Divoké Orlice po pravém břehu . Poté po kovové lávce přes Orlici. Za mostem vpravo do Modlivého dolu. Toto místo je opředeno nejednou pověstí a prý tu i straší a není radno tu zůstávat přes noc. Voda ve studánce je však zázračná a stojí za to si sem pro ní zajít.

Pohled – Pramen Svaté Anny. Poutní místo s posvátnou studánkou je hojně navštěvované poutníky.

Díky vyváženému složení minerálních složek je považována za velice léčivou. Při nejmenším dle sdělení z konce sedmdesátých let pana děkana z České Bělé . Sám pravil, že vyzkoušel mnoho minerálních vod, ale že voda ze svaté Anny mu pomáhala nejvíce.

Panenský Týnec - Vydatný pramen U Zmizelého Formana se nachází v severní části obce. Pramen je dobrý při léčbě kožních plísní, kataru dýchacích cest, jater, močových cest.

Píšť – Lesní pramen Židlo má léčebné vlastnosti a dokonce je voda odváděna do několika bazénků, které slouží při používání v rámci Priessnitzové metody. Voda snižuje nejen bolesti kloubů, ale vytahuje z těla jedy a nejrůznější záněty.

Plasy – Studánka Prelátka se nachází na okraji lesíka nedaleko železniční tratě. Má blahodárný vliv na otoky, paradentózu, pálení žáhy, čistí krev a hojí žaludeční vředy.

Pulčín - Studánka Pod Pěti kostely se nachází na hranici Národní přírodní rezervace Pulčín – Hradisko. Léčivá voda léčí vředy, onemocnění srdce, záněty i záněty žil, ale i žaludku a dvanácterníku.

Pulčín - Studánka Dobrodějka se nachází u staré hradní cesty pod Pulčínskými skalami Zvláštní název získala podle trampské osady Mowana (toto jméno je vytesáno na velkém balvanu asi 30 metrů nad studánkou). Studánka je léčivá a lidé sem pro vodu chodí po celé generace.

Pohraniční - Studánka U Divocha. Podél dávno zaniklé krušnohorské železnice z Křimova do sousedního Německa stálo a dodnes stojí několik strážních domků,tzv. Vechtrů. Zde se nachází studánka s léčivou vodou.

Pohoř – Lesní studánka Hvězdová má blahodárný vliv na onemocnění střev, prostaty, zažívání a slinivky. V noci nad studánkou se ukazují tři zlaté hvězdy.

Přerov nad Labem – Studánka svatého Vojtěcha. Kaplička sv. Vojtěcha nad studánkou je drobnou náboženskou stavbou, která byla postavena na začátku 19. století v polích na jihu od středočeské obce Přerov nad Labem. Pod kapličkou je umístěna klenutá studánka. Voda je léčivá a léčí ženská onemocnění, zažívání, srdce i revmatismus.

Podlesí nad Litavkou - Studánka U Podlesí Vydatný pramen s výbornou vodou výborně léčí kožní onemocnění, kloubní potíže, záněty jater a žlučníků a nehojící se vředová onemocnění..

Roštění – Studánka Kladeruby se nachází v katastru obce Roštění v místech stejnojmenné zaniklé vsi za přehradou směrem k hájence. Voda ze studánky je léčivá a pomáhá mimo jiné při léčbě kloubů, jater a chrapotu

Růždka – Pramen pod Dušnou. Je to silný pramen v kamenném vyzdění nad osadou Horní Jasénka v lokalitě Dušná. Voda má podle místních lidí zázračnou moc a pomáhá při onemocnění dýchacích cest, cukrovkou, žaludku a astmatu.

Růždka - Pramen nad Putýrkou se nachází u lesní cesty nad usedlostí na Putýrce. Hladina je vysoko a pramen silný. Již v minulosti sem chodili lidé pro vodu protože jim pomáhala při léčbě kloubů, cév, jater a žlučníku.

Růždka – Studánka v Holcově je považována za léčivou a má blahodárný vliv zejména na dýchací cesty, krevní oběh, žaludek a dvanácterník.

Řetechov – Studánka Svatá voda se nachází na okraji lesa. Lidé si sem pro léčivou vodu chodí od pradávna. Je prý vynikající při léčbě nádorů, krevního tlaku, křečí, slinivky a sleziny.

Rožnov pod Radhoštěm – Studánka V Mokrém. Oblíbená studánka na rožnovských Dolních Pasekách. Voda ze studánky je ctěna pro svou zázračnou moc. Podle některých lidí zde však občas straší a není radno sem chodit v noci za úplňku.

Rusava – Veverkova studánka leží u zrušené červené turistické značky, která spojovala Skalný a Horní Hořansko. Lidé tudy ale stále chodí. Studánka je vynikající pro léčbu cukrovky, ekzémů, křečí i kašle a chudokrevnosti.

Rusava – Studánka Mojena. Studánka je asi 30 metrů pod turistickou značkou. Voda je léčivá a má blahodárný vliv na látkovou výměnu, hlasivky a snižuje horečky a léčí cévní onemocnění.

Rudolice v Horách – Lesní studánka U Černého mnicha je opředena mnoha legendami o podivných bytostech. Přesto je vynikající při léčbě kostí, kloubů, ledvin, žaludku i astmatu.

Rynartice – Pramen U Svatého Zikmunda naleznete po pravé straně silnice Jetřichovce – Chřibská. Je lahodná a léčí nejrůznější kožní onemocnění a dokonce impotenci.

Rudoltice v Horách - Studánka v horské obci Rudolice na pomezí okresů Chomutov a Most slouží i jako zdroj pitné vody. Lidé si sem pro vodu chodí právě pro její léčebné účinky. Léči totiž lupenku, záněty krku, oční onemocnění, srdce a nadýmání.

Radešín u Lipové – Lesní studánka U Svaté Barbory je posvátná a léčí celou řadu nemocí.

Radouš – Fabiánova studánka se nachází v lese. Lidé sem pro vodu chodí protože léčí žlučník, trojklanného nervu, plic a vředů.

Rejkovice – Studánka u Plešivce. Poměrně hluboká kopaná studna u Plešivce s neuvěřitelně průzračnou vodou až po okraj je vyhledávaná pro zázračnou moc. Je léčivá a lidé sem pro vodu chodí od nepaměti.

Rovné u Sušice – Studánka na Indiánské louce je vhodná při léčení ženských orgánů, záněty ledvin, onemocnění srdce, křeče v nohách a oční poruchy.

Radějov u Manětína – Studánka U Hubertky léčí ledviny, močové cesty, dvanácterník i prostatu.

Salajna - Tuto lesní studánku naleznete pokud půjdete z Dolního Žandova do Salajny a chce se vám jít do kopce. Poté projdete pod viaduktem a dáte se vpravo po okraji pole. Vyšlapaná pěšina vás dovede po zhruba 200m k hezky opravené lesní studánce. Voda je považována za velice léčivou a má blahodárný vliv na celou řadu nemocí. Zejména ledvin a jater.

Spálov u Semil – Studánku Antala Staška najdete při známé Riegerově stezce vedoucí kaňonem řeky Jizery mezi městem Semily a nedalekým Spálovem. Mnoho lidí si sem pro zázračnou vodu chodí pravidelně. Navíc je studánka opředena celou řadou pověstí a legend. Zajímavá je ta o lesním strážci, který studánku hlídá před zlobou lidí.

Strážek - Studánka Cyrilka se nachází u neznačené lesní cesty, její voda napájí malou tůňku. Přesto ji naleznete snadno, spousta lidí si sem chodí pro vodu a studánka je hodně známá. Zejména pro svou velkou léčivou moc. Dříve stával u studánky křížek, který zde nechal postavit místní sedlák jako poděkování za uzdravení své vážně nemocné dcery.

Staré Ransko – Studánka U Písečáku se nachází poblíž žluté turistické značky, která bohužel neprochází po cestě kolem ní. Jmenuje se podle starého lomu na písek, jehož pozůstatky se nacházejí ve svahu nad studánkou. Studánku však naleznete snadno. Voda má blahodárný vliv na léčbu dvanácterníku, prostaty, ledvin, zánětu močovodů a pod.

Střítež u Třebíče – Lesní studánka nad Hodinovcem Je to místo vhodné nejen pro meditace a rozjímání, ale i pro osvěžení unaveného a vyčerpaného těla. Voda má blahodárný vliv na klouby a kožní onemocnění.

Skřínařov – Hauqwitzova studánka leží na trase naučné stezky Svatá hora. léčí zejména kožní onemocnění a ledviny. Místní ovšem dodávají, že kouzelná voda pomáhá i na oči a jiné nemoci.

Světnov - Hejkalova studánka se nalézá nedaleko od rybníka Strž u Světnova. Voda pomáhá lidem s léčbou žaludku, zánětů a dýchacích cest. Inhalování má blahodárný vliv pro nemocné astmatem a katarů.

Snovídky – Lesní studánka Bezdýnka je podle místních lidí zázračná a pomáhá při onemocnění dýchacích cest, cukrovky, žaludku a astmatu.

Salaš u Velehradu - Studánka U lvích hlav se nachází cca 2 km od Lesního penzionu Bunč, je velmi pěkně upravená. Studánka je vynikající pro léčbu cukrovky, ekzémů, křečí i kašle a chudokrevnosti.

Turnov – Studánka Boží voda se nachází kousek cesty za Turnovem proti proudu Jizery. Přímo nad jezem, vysoko na srázném svahu je altán, ze kterého je krásný výhled na řeku. Pár desítek metrů za altánem je prameniště, které se krásně jmenuje – Boží voda. Pramen sám vyvěrá z pěkně upravené kamenné studánky. Voda je léčivé a lidé si sem pro ni chodí s taškami plnými PET lahví. Pomáhá při léčbě pooperačních potíží, uzdravuje žaludek a střevní trakt a dokonce pomáhá při léčbě ženských orgánů.

Troskovice – Studánka U Podsemínského mlýna je vyhledávaná pro svou zázračnou vodu. Pro tu sem chodí lidé mnoho let a nedají na ni dopustit. Prý je výborná při léčbě prostaty, kožních onemocnění, ale i slinivky a srdce.

Tubož – Konrádovská studánka má velkou léčivou moc. Po mnoho generací si sem pro vodu lidé jezdí ze širokého okolí. Poutníci ji považují za zázračnou protože prý dovede uzdravit snad všechny nemoce. Již několikrát tu byl spatřen přízrak dívky, která v noci v dlouhém bílém hávu přichází ke studánce pro vodu.

Tři Studně – Lesní studánka Vitulka je vzdálená cca 3 metry od studánky Barborka. Každoročně o poslední květnové sobotě se ve 14 hod. u obou studánek koná slavnost Otvírání studánek. Voda je považována za požehnanou a má blahodárný vliv při léčbě srdce, krve, ledvin, i očí.

Třebíč – Studánka Pod Lubím se nachází vedle turistické trasy na vodní nádrž Lubí. Podle pověsti se zde zjevuje zlatý jelen, který je snad i strážcem studánky. Voda pomáhá při léčbě srdce a dýchacích cest.

Trnava u Třebíče – Studánka Březinka má uzdravující sílu a pomáhá při revmatu a špatném hojení ran a oparech.

Těmice u Kamenice nad Lipou - Studánka Na Hřebeni je považována po generace za zázračnou a a snímá zejména bolesti, horkost, záněty a léčí klouby a hnisavé rány.

Třešť – Pramen Voda života Má blahodárný vliv na otoky, paradentózu, pálení žáhy, čistí krev a hojí žaludeční vředy.

Těchobuz – Bolzanova studánka. Bernard Bolzano, český matematik, teolog a filozof strávil léta 1830 – 1841 v Těchobuzi. K této studánce chodil pracovat a odpočívat. Voda je léčivá a pomáhá při léčbě vředů, onemocnění srdce, zánětů žil, ale i žaludku a dvanácterníku.

Touboř – Pramen na okraji lesa je znám tím, že uzdravuje velkou silou a zbavuje lidí všemožných neduhů, horkosti, žluči a vyhání z těla černé záněty. Tak se traduje v jedné kronice. Podle zájmu lidí na tom něco asi bude. Jak mi uvedl jeden z místních chatařů, pravidelné pití vody mu pomohlo s uzdravením žaludečního vředu.

Tvarožná – Studánka Na Vlašnovech je dobrá pro toho, kdo se chce vyléčit z onemocnění jater, má slabé dýchací cesty, pocuchané nervy, nadýmání a záněty ledvin a močových cest.

Těšínov u Protivína – Králova studánka se nalézá v lese pod vrchem Pecivál u Těšínova. Velice dobře léčí žlučník, srdce, žaludek, záněty žil, vředy a čistí krev.

Trhové Sviny – Svatá Studánka se nachází Vedle malebného poutního barokního kostela sv. Trojice, který má půdorysu šesticípé hvězdy. K prameni zázračné vody putují lidé od nepaměti.Voda prý nezamrzá ani v zimě a je velice léčivá.

Teplice nad Metují – Studánka Svatého Huberta se nachází nedaleko od stromu s obrázkem svatého Huberta. Místo střeží jelen s křížem mezi parožím a léčivá voda navíc pomohla spoustě nemocných lidí.

Vranov nad Dyjí – Studánka U Zámeckého parku se stala místem návštěv mnoha poutníků pro svou léčivou moc. Váže se k ní mnoho pověstí o zakletém písaři, který ji musí každou noc čistit, protože svedl nebohou dívku, nebo o františkánském mnichu, který tu svedl boj s démonem. Démon se sem pravidelně v noci vrací a hledá mnicha, aby jej opět vyzval na souboj. Podstatné však je to, že voda je léčivá a pomáhá při uzdravení z celé řady nemocí.

Vranov u Brna – Studánka Zdrávas Maria ležící nedaleko vranovské myslivny. Voda je považována za zázračnou a lidé si sem pro ní chodí když mají potíže s onemocněním ledvin, kloubů, slinivky a prostaty.

Veverská Bítýška – K léčivé studánce Slešůvka dojdete po silnici vedoucí z Veverské Bítýšky směrem na Hvozdec a na konci Bítýšky odbočíme vlevo na pěšinu ve žlebu podél potoka. U studánky stojí kaplička Panny Marie. Kapličku zde nechal postavit v roce 1896 Jan Dvořák za uzdravení z těžké nemoci. K uzdravení mu pomohla právě voda ze studánky. Ta pomáhá při léčbě vředů, jater, pásového oparu, srůstů či žlučníku.

Vratěnín – Zlatá studánka se nachází v lese a podle pověsti ji střeží pískající dlouhý černý had. Voda je posvátná a již v době Keltů bylo toto místo čarovné. Prý se studánka nalézá na hranici dvou světů. Voda je proto zázračná a léčí celou řadu nemocí. Dokáže údajně ničit i rakovinové bujení v těle.

Velká Roudka – Pramen U Dračího pána je tak trochu podivné místo. Prý je střeženo nejen drakem, ale i duchy dávných bojovníků. Voda v tomto prameni je posvátná, protože dokáže léčit například astma, různé ekzémy, čistí krev, zbavuje křečí a čistí močové cesty.

Velešín – Lesní studánka U svaté Panny léčí střevní onemocnění, slezinu, srdce a také revma. Studánka je prý po celé generace pod ochranou Panny Marie a i když se úřady mnohokrát snažily lidem zakázat sem pro vodu chodit, přesto si lidé pro svatou vodu vždy zašli a stále chodí.

Víska u Strakonic - Kváskovická studánka leží při cestě z Kváskovic k hájence "U Benedy". Pití této vody vám pomůže při léčbě tlustého střeva, varlat, srdce, sleziny, prostaty a různých zánětů.

Výprachtice – Lesní studánka Jindřicha Pravečka je považována rovněž za léčivou a má blahodárný vliv na žaludek, ženské orgány a prostatu.

Vraclav – Studánka Svatého Mikuláše se nachází na okraji obce a je všeobecně známá jako zázračná pro svou léčivou moc. Kdo prý vodu pije, bude žit do sta let. Voda je totiž hodně minerální a regeneruje látkovou výměnu v těle.

Vranová Lhota – Maratovská studánka se nalézá v lese a je střežena tajemnou okřídlenou bytostí. Ta má prý tři páry křídel a dlouhatánskou flétnu, na kterou v noci hraje. Studánka léčí zejména lupenku, ledviny, paradentózu, oči onemocnění i nádory.

Vernéřovice – Vernéřovická studánka leží asi 2 km západně od centra obce Vernéřovice. Koncem 19. století se okolo zdejšího zázračného pramene začaly postupně budovat kapličky a křížová cesta. Lidé tak chtěli vzdát úctu Panně Marii, která studánku požehnala a tím ji dala zázračnou moc.

Znojmo – Studánka Samaritánka se nachází u tamní kapličky. Pramen byl uctíván po celé generace. Podle pověsti zde sídlila víla Samaritánka a léčila nemocné, když se to dozvěděl majitel pozemku, začal vodu prodávat a víla odešla. Prý se však opět vrátila a voda je znovu léčivá.

Železné - Lesní studánka se nachází u cesty z Železné na Samotín a lidé k ní míří po celý rok. Studánka je požehnaná a chráněná andělem. Díky tomu léči onemocnění svalů, krve, ženských orgánů, potíže s plodností a mužskou potenci. Dodnes sem míří spousty mužů, když chtějí mít hojné potomstvo.

Ždánice – Studánka Jórdánek se nalézá v lese cca 2 km severně od obce Ždánice na naučné stezce Ždánický les. Voda je vhodná pro léčbu kožních onemocnění, jater, chrapotu, horeček či hemeroidů.

roice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žárošice – Studánka Zdravá voda se nachází ve vodní kapli ve střední části osady. Býval v minulosti i lázeňsky využíván. V jeho sousedství dodnes stojí bývalá lázeňská budova, na jejíž zdi se zachoval erb abatyše starobrněnského kláštera, která zdejší lázně v 1. polovině 18. století založila. Léčivý, údajně radioaktivní pramen však byl využíván již mnohem dříve. Do dnešních dnů se těší velké oblíbenosti lidí, kterým pomáhá při léčbě kloubů, cukrovky, dýchacích cest, bolestí břicha a onemocnění cév.

Zálezy u Čkyně - Osvěžující pramen pod vrchem keltského hradiště Věnec je opředen řadou pověstí a legend o dávných keltech, vílách a podivných bytostech. Voda je však velice léčivá a mnoho lidí věří, že je dokonce zázračná. Má velkou moc léčit mnoho nemocí.

Žumberk – Karlova studánka se nachází v údolí potoka Ležák. Kolem nevede žádná turistická značka, proto není lehké ji najít. Přesto se vyplatí si dát tu práci. Voda je totiž velice léčivá a má na nás blahodárný vliv.

Žlebské Chvalovice - Studánka nazvaná Kojenecká se nalézá na okraji obce směrem na Zbyslavec. Již název dává tušit, že bude velice zdravá, chutná a čistá. Je to pravda. I když byly snahy vodu lidem zakázat a komerčně ji draze prodávat. Přesto se podařilo ji uchránit, protože je léčivá a pomáhá proti řadě nemocí.

Žďár nad Metují – Studánka U Klobouku se nachází pod kopcem Ostaš na začátku údolí Klučanky. Zvláštností je nejen její velká léčivá moc, vždyť léčí například nemocné klouby, ledviny, střevě, močové cesty a pod, ale je zde i úžasná léčivá energie a je to dobré místo pro meditace.

 

Milan DoležalSmile

http://exorcie.blog

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.