Hlavní stránka arrow Tajemno arrow Procházka po Pyramidách 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Procházka po Pyramidách
Vložil: Gepe   
Přečteno: 4206

Před pár lety mi volala paní ředitelka jednoho muzea a ptala se mě, zda nevím, co hledají jistí „badatelé“, kteří přicestovali z daleké Ameriky v oblasti Šumavy. Tak jsem ji mimo jiné s nadsázkou odpověděl,  „možná hledají pyramidy…“ Bylo mě odpovězeno, že již tři roky navštěvuje jedno takové místo. To mě velice překvapilo, protože jsem krátce předtím na jednom setkání esoteriků viděl zakreslené oblasti, kde by se měly vyskytovat pyramidy v České republice , které jsou mnohem starší než ty v Egyptě. Jedno takové místo se vyskytovalo i na Šumavě, ale nějak jsem na to pozapomněl.

Možná, že u řady z vás tato zpráva vyloudila úsměv na tváři, pyramidy v Čechách, tak to je fór. Řada lidí se kloní ke svému získanému názoru, pyramidy v Čechách, to je blbost, ty jsou v Egyptě. Odloží jakoukoli další možnost poznávání hlubších zákonitostí tohoto jevu do „krabičky“ označenou „blbost – dál nebádat“. Škoda.  

Když se člověk zamyslí, tak si uvědomí, že po celém světě se objevují pyramidy různých tvarů, postavených z různých materiálů. Mohu se domnívat, že každá měla asi jiný význam - poslání. To, že v dnešní době za pomocí nejnovějších stavebních strojů nejsme schopni podobné stavby realizovat, je věc „vedlejší“. Co je na tom divného? Když stojí pyramidy jinde, mohou stát, nebo stály i na našem území! Bohužel naše historie se datuje a začíná příchodem Praotce Čecha na naše území. Řada historických událostí  na našem územím byla „dodána“ našimi sousedy, se kterými jsme žili v dobrém i ve zlém. Naše historie pokud byla zaznamenána, byla často upravena v náš neprospěch.  Málem jsme ztratili i svůj jazyk, ale díky našim obrozencům, kteří se při přípravě k povznesení českého jazyka mezi sebou domlouvali německy se tak nestalo. To mluvím o historii, která byla teprve nedávno. Kdo žil na našem územím před 10 tisíci, 100 tisíci , milióny lety?

Co víme o pyramidách?

Ve škole i v médiích jsme získali informace, že pyramidy se stavěly výhradně jako úložiště zemřelých faraónů a jiných vládců dané doby. Tato informace se nadále šíří v našich školách, stejně tak jako Darwinova evoluční teorie.

Z dostupných materiálů, které jsou vědecky zdokumentovány se ví, že účinky pyramidy mají blahodárný vliv na člověka, zvířata, rostliny a na široké okolí. Dokonce podle ing. Jiřího Janči,CSc., českého léčitele, se v pyramidách zastaví rakovinné bujení. Že tomu tak doopravdy je, mám ověřeno díky švagrovi, který si na zahradě postavil pyramidu z plastu cca 4m na výšku. Mohu jen doporučit „pyramida do každé domácnosti“.

Co na to naše vědecká obec, která ovlivňuje dění v našem mladém státě svými poznatky, které následně přijímají všechny státní instituce včetně školství a zapracovávají do norem a zákonodárství? Špičkou ledovce je u nás známá skupina Sisyfos sdružující některé vědce. Tato společnost např. „demokraticky“ donutila ČT, aby nepokračovala ve vysílání pořadu Detektor, který dle vědců šířil bludy. Hlavní zviditelnění tohoto sdružení je předávání tzv. „bludných kamenů“, těm kteří šíří pavědy, bludy a odchylují se od dávno zavedených pravd.

Před časem si jeden občan ruské národnosti chtěl postavit za svým domem na Vimpersku skleněnou pyramidu, kde chtěl mimo jiné pozorovat vliv pyramidální energie na semena. Což není novinka, ale současný trend ve vědeckém světě, kde se v podobných pyramidách provádějí pokusy nejen na rostlinách, ale zkoumá se i vliv na zdraví člověka. Proti této stavbě se zvedla vlna protestů, ekologů a hlavně skeptického klubu Sisyfos.

rac.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Odborný posudek“, který byl „přiložen“ k petici proti zákazu stavby skleněné pyramidy:

Problematický je i deklarovaný účel stavby, totiž ověřování zvláštních vlivů pyramidy na klíčivost semen. “Představa, že v prostoru jakékoliv stavby ve tvaru pyramidy jsou nějaké jiné, příznivější podmínky pro vznik, vývoj a uchování živých buněk a organismů je součástí naprosto mylné a ničím neopodstatněné legendy… Zároveň bývá zdrojem byznysu s podvodnými výrobky a službami,” uvádí se ve vyjádření fyzika Doc. RNDr. Luďka Pekárka, CSc, a astrofyzika RNDr. Jiřího Grygara ze dne 17.2.2003.

Zde je zpráva zahraničních vědců k experimentům semen v pyramidě:

Při experimentu se semeny užitkových plodin je vyseto 20 palet různých plodin a výsledky ukazují, že došlo ke zvýšení výnosu o 20-100 % v závislosti na druhu semene. Vzrostlé plodiny jsou velmi zdravé a odolné vůči suchu.

Stavební úřad ve Vimperku nedbal na protesty daných organizací a stavbu povolil.

V současné době je u nás problém nejen vystavět pyramidu, ale i po nich pátrat, protože různá povolení mají v rukou lidé podobných „vědeckých odborníků“ typu pana Pekárka a Grygara. Pyramida je souhrn legend a naši předci je stavěli z dlouhé chvíle. „Krabička blbost – dál nebádat“.

pyr2.jpg

Před nedávnem objevil v Bosně první evropskou pyramidu Sam Semir Osmanagič v kopci Visočica, asi 30 km od Sarajeva a pojmenoval ji pyramida Slunce. Další pyramida, která spatřila „světlo světa“ a byla pojmenována jménem pyramida Měsíce se nachází pod sousedním kopcem Pljesevica. Po dalším bádání jich bylo objeveno celkem 5 a z toho dvě, které jsou vyšší než známá  Cheopsova pyramida v Egyptě (220m a190m) Pod pyramidami bylo také objeveno velké množství vzájemně propojených tunelů.

semir-osmanagich.jpeg

Jen několik měsíců poté co Bosna a Hercegovina oznámila světu svůj unikátní nález, přihlásili se ukrajinští archeologové, že i oni našli na svém území nedaleko Luhanska pyramidy, které jsou pohřbené v zemi v místech, kde podle archeologů stával velký náboženský komplex, který se datuje do doby tři tisíce let před Kristem, na místě uctívajícího slunečního boha. Tyto pyramidy jsou podobné těm, které se vyskytují v Jižní Americe z doby Aztéků.

pyramidy_obri.jpg

Na našem domácím knižním trhu se před časem objevila kniha „Pyramidy, obři“, která má za sebou třetí vydání a pojednává o pyramidách na území Čech. Jejich autoři jsou RNDr. Mgr. Hana Blochová (Rosa de Sar) a ing. Jaroslav Růžička. Těch pyramid je prý hodně na našem území, jak dodává jedna z autorů knihy Hana Sar Blochová.

Rozhodl jsem se, že se na to „podívám“, když letošní houbová sezóna se překládá na neurčito. Na první výpravu jsem „vyfasoval“ vnučky a vyrazili jsme směrem do kopců. Chodíme po skalách, po lesích a málokoho napadne, že před mnoha tisíci lety zde stávaly pyramidy, které byly mnohem starší než ty Egyptské. Jak to bývá, když nevíš, co máš hledat, obvykle nenajdeš nic, i když to máš před nosem. Když víš, otevře se ti nový prostor, kde nacházíš, co hledáš. Jelikož jsem se detailně seznámil s obrázky v knize, první objevy nedaly na sebe dlouho čekat.

ka2.jpg

bal_2.jpgjako_stre2.jpg 

Některé balvany byly jakoby omítnuty kamenitou maltou, která měla stejnou kamenitou strukturu. Když jsem na ně poklepal uslyšel jsem jejich dunivý zvuk - omýtka.

Řada balvanů byla jakoby uříznuta  laserem nebo opracována u kameníka. Našel jsem kameny, které mi připomínaly, že byly slepeny tmelem, ale možná že se jednalo o nějaké nerostné žíly, to neumím posoudit.

Kameny položeny na sebe se vyskytují všude, tak jak byly vyobrazeny v knize. Samozřejmě  pokud dorazíte do míst jejich výskytu.

kostky_2.jpgpas2.jpg

 

p1340501kuk2.jpgkuk2.jpg

zas2.jpg

pla22.jpg

tak2.jpg

Při této výpravě jsem si uvědomil, že pokud jsou tyto nálezy součástí pozůstatků pyramid (kameny jsou jako v knize), bude se měnit historie? “ Co bolo to bolo, teraz ...“

Dále jsem zjistil, že děti předškolního věku brát sebou, není dobrý nápad.

Druhou výpravu na jiné místo jsem absolvoval se synem, což mi umožňovalo větší volnost a možnosti při „bádání“. Ale k mé malé radosti mi nefungoval fotoaparát, a tak jsem vzal za vděk foťákem na mobilu. Příště budu lépe vybaven. Toto hledání je zajímavá hra, kterou mohu všem doporučit. Jeden tip pro ženy: pusťte své protějšky do přírody. Když si chlapy hrají – nezlobí. Cool

bukovec.jpg

Nyní si uvědomuji, že jsem za dobu svého mládí jezdíval do Pyramidy na osadu Jizerka, tak se jmenuje chata, která leží pod kopcem Bukovec, nápadně připomínající pyramidu. Nebo ne...?

gepe

září 2015

Zajímavé odkazy s danou tématikou.

Bosenská pyramida Slunce

Valerij Uvarov 1 Znojmo červenec 2015

Valerij Uvarov 2 Znojmo červenec 2015

Hana Sar Blochová - i naše republika má své pyramidy

Znojemské pyramidy a Znojemské podzemí

Tunely v Ravne

Bosenské pyramidy-kamenné koule, pyramida Slunce

Pyramida Měsíce-Tumulus

 

 

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.