Hlavní stránka arrow Společnost arrow Šance na druhý život 20 březen 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Šance na druhý život
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2682

index.jpgMožná, že i vy patříte mezi ty lidi, kteří mají představy a sny o tom, až jednou ukončí pracovní povinnosti a odejdou do zaslouženého důchodu, tak konečně budou žít a dělat to, co je baví a ne to, co musí. Otázka je, proč čekat až do odchodu do důchodu, ale to záleží na mnoha okolnostech, které si probereme někdy jindy. Říká se, že změna je život, ale také pohyb k radosti, kterou sami sobě dáváme na rozdíl od zvyku, který potlačuje energii.

Nabízím vám příběh Fausta Mottaliniho, který vyslyšel svůj vnitřní hlas, který ho zavedl tam, kde se cítí být šťastným. Takových příběhů je mnoho, ale moc se o nich nepíše.  Možná, že ten příští příběh,  uveřejněný na těchto stránkách, bude ten váš, pokud ho nabídnete.

Náš život u většiny z nás sestává ze soustavy návyků, které během života získáváme. Což se projevuje neustálou snahou o udržení života v předem definovaných situacích, nemáme rádi nejistotu, máme z ní dokonce strach. Tak rádi bychom v našem životě něco změnili pro náš lepší pocit, pohodu, štěstí, ale nevíme jak. Tak tady je návod.

Fausto Mottalini, před časem zdědil starý kamenný domek, ve kterém kdysi bydlela jeho babička a také do věku 25 let jeho maminka. Poprvé sem přišel, když byl ještě chlapec. Domek leží v opuštěné vesničce jménem Sostila, kde dávají „lišky dobrou noc,“ nevede tam žádná silnice a je zcela opuštěná.

12122911_917508258332353_7434449022624995200_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sostila je malá vesnička, která v roce 1928 měla asi 120 obyvatel, na počátku 50. let se jejich počet snížil na polovinu a to do celkového počtu 14 obyvatel na počátku 60. let. Byla vystavěna ve středověku, je umístěna v kopcích pod úpatím italských Alp, izolovaná daleko od lidské civilizace. Právě z tohoto důvodu v roce 1960 odešli poslední obyvatelé této starověké vesničky.

e240ccb6af6e2d067f00c31168c78f5a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tady začíná náš příběh:

„V červnu roku 2012 jsem přišel opravovat rozbitou střechu našeho domu. V té době, jsem tvrdě pracoval, a najednou jsem si začal uvědomovat okolní klid, vnitřní pocit klidu a štěstí, připadal jsem si jako v opuštěném ráji. Celou dobu jsem to měl před očima a já si toho nikdy nevšiml! Uvědomil jsem si to až nyní,  cítil jsem, že zde bude můj nový domov. Nyní jsem šťastný a spokojený!“

Změna je život a tak jsem si řekl: „Sakra, pořád jsem dělal to, co ostatní ode mě neustále očekávali - být dobrý manžel, otec, lékař a dodržovat společenská pravidla. Nyní je řada na mně, abych si vybral. Jsem svobodný a šťastný, a někdy se to stydím říct, je mi 65 let a myslím si, že si to zasloužím“.

Dnes pětašedesátiletý Mottalini po více než 30 letech práce v nemocnici Sondrio, kde zastával funkci radiologa nukleární medicíny, odešel do předčasného důchodu, aby žil osaměle v malé prastaré vesničce Sostila v údolí Val Fabiolo.

29f2433a05ec0628e935ce0581d98c43.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fausto Mottalini se rozhodl říci světu, že člověk může klidně žít jen s několika jednoduchými věcmi, jako je jídlo, přístřeší a především svěží příroda bez kontaminace.

Sostila se nachází v místech, kde jsou krásné panoramatické výhledy do okolní krajiny, svěží alpský vzduch, nedotčená zelená údolí a třpytivý bílý sníh na vrcholcích hor. To je pro muže jeho vnímání úžasná droga.

"Dostal jsem šanci na druhý život.“

Fausto tráví celé dny venku: jeho aktivity je oblíbená turistika, řezání dřeva, fotografování, práce na zahradě, kde pěstuje zeleninu a ovoce, také miluje opalování na verandě ve společnosti dýní všech velikostí.

Když prší, přemýšlí a medituje o životě, píše svůj deník, někdy i v přítomnosti praskajícího ohně. Také se rád věnuje svému koníčku – četbě knih.

77decbcbcb9bc5e1491ee984fc2f65ef.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Když narazím v knize na nějakou zajímavost, přemýšlím o ní a dělám si poznámky. Musím cvičit svou mysl i tělo. Dělám to, co chci podle toho, jak to cítím. Jsem nejšťastnější člověk. "

Fausto opouští Sostilu jen několikrát týdně, když potřebuje doplnit zásoby v nedalekém městečku.

Stejně jako v minulosti Sostila zůstává nepřístupná, alespoň autem. To ji dělá jedinečnou, nedotčenou moderní civilizací..

Dodnes nevede cesta vzhůru a jediná možnost, jak navštívit vesnici, je jít pěšky přes hustý a strmý les. Fausto si nechává svoje auto zaparkované dole v údolí, kde si auto vyzvedává. Když se vrací, zaparkuje a obsah zboží nese v pytlích cestou zpět domů.

O víkendech ho navštěvuje jeho synovec Franco, který se převlékne do středověkých šatů a provází zvědavé návštěvníky na 8 km cestě do Sostily.

4edd96d4e5c670db1b7c8f3a41900647.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společně s návštěvníky si prohlíží místnosti odemčených domů, kde jsou k vidění věci, které patřili dřívějším obyvatelům domu, některé z nich jsou již rezavé, lavice pokryté prachem, hrnce a pánve visící ze stropu, otevřené skříně, které jsou plné talířů. Podlahy jsou popraskané, stěny jsou zčernalé od sazí z komína, na některých z nich visí dodnes podkovy.

"Všechno je přesně tak, jak to po sobě zanechali obyvatelé, když odcházeli. Muselo to být ve spěchu, " říká synovec Franco.

Ve třídě školy zůstaly zapomenuty tužky, které vyčnívají z děr stolů a také desky popsané bílou křídou, jako by se zastavil čas.

Turistické návštěvy pod dohledem Franca  jsou jedinou šancí, jak můžete v těchto místech najít lidskou společnost. Lidé chtějí vědět, jaké to je žít sám ve společnosti duchů.

766309-escu_20buona.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

" Často jsou překvapeni a fascinováni, ale zároveň mají i strach. Myslím si, že někteří mi závidí, ale málokdo by měl tu odvahu vést tento druh životního stylu, "říká Fausto.

„Místní folklór“ hraje svou hlavní roli při lákání návštěvníků a žáků z okolních vesnic, kteří se v noci shromažďují kolem ohňů. Fausto a jeho synovec jsou přeborníky ve vyprávění legend o létajících čarodějnicích, strašidelných horských duších, horských průvodců v kapucích, kteří drží v rukou svíčky vyrobené z lidské kostní dřeně. Příběhy některým návštěvníkům nahání strach.

Fausto tvrdí, že se nikdy nesetkal s duchy ani strašidly, ale nebude mu vadit, když se náhodou někdy setká s některým z nich.

Blíží se konec tohoto příběhu.

"Každý den je pro mě nový, nic neočekávám. Nechci ztrácet čas dumáním nad minulostí nebo čekat na zítřek. Žiji teď a v přítomnosti. Možná jsem sám, ale nikdy se necítím osamělý.“

f95909b1a9f8e7e723fb277e4f7b8b24.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gepe duben 2016

www.petnyaku.com

www.ozy.com

www.forcolaweb

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.