Hlavní stránka arrow Společnost arrow Zákony, které nás ve škole neučili… 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Zákony, které nás ve škole neučili…
Vložil: Gepe   
Přečteno: 2910

Zákon - Příčina a následek

Tento princip je nám znám spíš jako rčení našich babiček: „Co zaseješ, to sklidíš“ či „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. Když zasejeme ječmen, určitě sklidíme ječmen, a ne oves. Když zasejeme nenávist, tak ji rozhodně i sklidíme. Každá příčina má svůj následek a každý následek má svou příčinu – náhody neexistují. A je celkem jedno, jestli příčina byla vyřknuta vědomě či nevědomě, následek se dozajista dostaví. Tomuto zákonu nic neunikne. Není tedy lepší, nad svými myšlenkami, slovy a činy občas zapřemýšlet, než najdou svůj cíl? Proč neotevřeme dveře do krásné zahrady, když máme klíč? Člověče, ty jediný jsi strůjcem svého štěstí či neštěstí. Proč jdeš cestou trnitou, když se ti nabízí cesta daleko příjemnější. Zasejme spolu lásku, ohleduplnost, citlivost, přejícnost…vždyť není to právě to, co chceme všichni i sklidit?

Zákon - Jak na hoře, tak dole

Tento princip lze objasnit i slovy: „ Jak ve velkém, tak v malém“ nebo „Jak uvnitř, tak navenek“. Tělo je zrcadlem toho, co vnitřně prožíváme. Nemoc těla zrcadlí náš vnitřní stav. Myslíme si, že náš vnitřní svět je pro ostatní neviditelný, a často ani nechceme, aby ostatní do něj nahlédli. Ovšem v tomto úsilí nás obvykle „zradí“ naše tělo. Naše chůze, držení těla, grimasy v obličeji a další tělesné projevy. A pokud naše JÁ není v harmonii, ale utopeno v nánosech negativních emocí a námi lomcuje hněv, zlobí se i tělo a vyjádří to nemocí. Nemoc je posel, který se nám snaží sdělit, že máme něco změnit v našem dosavadním životě. Proto se zastavme a upřímně přemýšlejme nad našimi pocity, které nám „napoví“, co není v rovnováze. Poslouchejme svůj vnitřní hlas a nečekejme až nás naše tělo „nakopne“ nemocí.

jak_na.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zákon –Stejné přitahuje stejné

Tento princip si můžeme také vysvětlit výroky jako: „Člověk vidí jen to, co vidět chce“ nebo „Tvé okolí je tvým zrcadlem“. Naše okolí odráží to, co vyzařujeme. Vnímáme skutečnost tak, jak ji vnímat chceme. Setkáváme se s lidmi podobného smýšlení. Přitahujeme to, co vysíláme. Když lžeme, budeme oklamáni. Máme-li strach, bude náš život prosycen strachem. Vyšleme-li lásku, dostaneme ji zpět. Stejné přitahuje stejné. Zamysleme se, jací jsou naši přátelé, jaký typ lidí to je? S kým to trávíme náš volný čas? V čem jsme si podobní? Co nás spojuje? A hlavně, jsme spokojeni s osazenstvem našeho okolí? Cítíme se v této společnosti dobře? A tady si můžeme celkem jednoduše odpovědět na otázku, jaký jsem vlastně Já? Pokud se mi mé okolí nelíbí, znamená to, že nejsem spokojen ani sám se sebou. Ale okolí se samo od sebe nezmění. To musíme my. A naše změna změní i naše okolí.

S láskou

K. Andělová

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.