Hlavní stránka arrow Společnost arrow Informační společnost 17 únor 2019  
Hlavní menu
Hlavní stránka
Nádech výdech
Místa síly
Tajemno
Společnost
Duchovno
Rady pana Rady
Zdraví
Channeling
Mimozemské civilizace
Tajné společnosti
Přednášky - rozhovory
Tajemství Amenti
Tip na výlet
Kontakty
Vyhledávání
Odkazy
Administrátor
Online TV
Chalupáři TV
Reklama
 
Informační společnost
Vložil: Gepe   
Přečteno: 1669

Svět je přeplněn chytrými stroji a mechanismy. Nový informační prostor se sám překotně organizuje, zdokonaluje se, vybavuje se novým intelektem zbaveným předchozí rozmařilé emocionality. Člověk se již všude stává nikoli správcem a organizátorem, ale jen obsluhujícím personálem nebo uživatelem globálních počítačových systémů, které jakoby začínají žít vlastním nezávislým životem.

Duchovní snahy lidí, jejich mravní hledání v tomto technogenním světě stále více a více ztrácejí na ceně, jsou stále méně schopny působit na životně důležitá společenská rozhodnutí. Unifikace masové kultury ničí v plném smyslu slova člověka jako osobnost, stimuluje jeho průměrnost, nivelizaci, standardizaci.

communication-technology-addiction.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokrokové země již dávno vstoupily na cestu tvorby informační společnosti, v níž nemá prioritní význam výroba hmoty a energie, ale vytvoření nových informačních technologií. Ale čím dále pokročily, tím více se staly na svém výplodu závislé. Veškerý život moderního státu bezprostředně závisí na normální funkci infrastruktur, na intenzitě výměny informací, úplnosti, včasnosti a věrohodnosti informací, cirkulujících v počítačových a telekomunikačních systémech. Protože ani jeden, ani ten nejlepší odborník nemůže objektivně ohodnotit projekt navržený informačním super systémem bez pomoci super systému samotného.

Počítačová technika, díky možnosti rozčleněného zpracování informace, objevené akademikem  E. V. Jevreinovem, nyní funguje se sumárními rychlostmi vyššími než rychlost světla, a ačkoli rychlost jednotlivého PC je nižší, ale pro nás, uživatele PC tento fakt v praxi znamená, že soupeření člověka (v té podobě, v jaké v této etapě vývoje existuje) se světem „chytrých strojů“, který on sám vytvořil, není v podstatě možné. Protože zatímco se učíme, naše vědomosti beznadějně zastarávají.
Ve škole se dětem ničí nejefektivnější druh paměti - eidetický - tím, že děti čtou, opakují, šprtají se zpaměti a vůbec se nebere v úvahu, že intuitivní myšlení je mnohem efektivnější než myšlení logické.

Iluzorní standardy „vzdělanosti" navíc blokují, nerozvíjejí lidský intelekt. Vždyť lidé se nejčastěji učí myšlenkám, ale ne schopnosti myslet.

Vypadá to, že se potvrzují obavy filozofů: úspěchy technických věd vytvořily stav, v němž se k podstatě člověka začalo přiřazovat pouze to, co v principu podléhá matematickému a technickému modelování. Tím se otvírá nová stránka dějin. Člověk netvoří techniku podle svého obrazu a ke své podobě, ale naopak, moderní technologie s jejich rychlostí, spolehlivostí a dalšími funkčními kvalitami začínají předkládat své požadavky na stavbu a fungování nejen individua, ale i celé společnosti.
Rád bych věděl, jestli takovou stránku dějin potřebujeme. Čím jí my, duchovní bytosti, můžeme odpovědět?

Arkadij Petrov

Stvoření světa

 
Novinky
Nejčtenější
Rádio Demiurg
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy
Rádio Demiurg právě hraje: Nahrávám ...
Reklama
Top of Page

Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Přebírání článků je možné jen po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje.
"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat,
přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu".
(Listina základních práv a svobod České republiky)
Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.


© 2019 DEMIURG.CZ - Nezávislý zdroj informací o světě kolem nás.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.